Na minutku

Indiana Jones a nástroj osudu nám po letech přinese další dobrodružství oblíbeného archeologa

Indiana Jones a nástroj osudu, Harrison Ford,
Film

Příběhy o Indiana Jonesovi patří ke klasikám v žánru akčních filmů a většina diváků je dobře zná, nebo o nich alespoň slyšela. Není divu, když první díl série Indiana Jones a Dobyvatelé Ztracené Archy šel do kin již v roce 1981 a sklidil od diváků velice pozitivní přijetí. I další díly si tento trend udržely a nabízely generacím diváků zábavu i napětí. 

Po Dobyvatelích Ztracené Archy následovaly ještě filmy Indiana Jones a Chrám Zkázy (1984), Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989), Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008) a pak…nic. A to přesto, že filmy byly vždy diváky přijaty pozitivně a scénář pro další díl byl v podstatě hotov. 

Ticho kolem pátého dílu trvalo až do chvíle, kdy na scénu nečekaně vstoupila informace o dalším a nejspíš už posledním dobrodružství odvážného a občas i ztřeštěného archeologa Indiana Jonese (Harrison Ford). Nový díl s názvem Indiana Jones a nástroj osudu má být zasazen do roku 1969. V traileru vidíme stárnoucího Indiana Jonese, který svůj pověstný bič už pověsil na hřebíček a věnuje se jen přednáškám a práci se sbírkami. Tedy až do chvíle, než se USA rozhodne, ve snaze vyhrát vesmírný závod s SSSR, zaměstnat bývalé nacisty. Tito Jonesovi úhlavní nepřátelé mají samozřejmě s chystanou misí přistání člověka na Měsíci své vlastní podlé plány a je na našem oblíbeném hrdinovi, aby je včas zastavil. 

Film by měl mít v českých kinech premiéru 29. června a z aktuální ukázky se zdá, že diváky opět čeká velká porce zábavy i dobrodružství.