Na minutku

IGNIS BRUNENSIS tentokrát s IGNIS DRONE SHOW

IGNIS BRUNENSIS a Drone show. Magazín KULT* Brno
Festival
25. ročník festivalu IGNIS BRUNENSIS, tentorkát doplní velkolepá světelná IGNIS DRONE SHOW

Pětadvacátý ročník ohňostrojné show REGIOJET IGNIS BRUNENSIS se po dvou letech opět vrací na jezero Brněnské přehrady. Letos navíc rozšířený o moderní světelné technologie, v podobě dvou tematicky, vizuálně i hudebně odlišných světelných show s drony, které jsou připraveny na 25. června a 2. července.

Mimo čtyři soutěžní ohňostrojná představení, jež se odehrají v rozmezí 25. června až 6.  července 2022, se diváci mohou těšit i na tzv. IGNIS DRONE SHOW. Každá bude s 200 drony a její začátek bude vždy ve 21:45, tedy tři čtvrtě hodiny před hlavním programem. Brno se tak stane vůbec prvním místem v České republice, kde diváci uvidí světelná představení s takto velkým počtem dronů.

Letošní ohňostrojná přehlídka, ve které se krom domácích představí i tvůrci z Chorvatska, Německa a Švédska je připomenutím hned dvojího výročí. Na řadu totiž přijde „odsunuté“ 250. výročí (plus dva) narození Ludwiga van Beethovena v podobně povinných dvouminutovek Osudové nebo Ódy na radost. Prostor bude rovněž věnován i letošnímu jubilantovi, světově proslulému vědci a zakladateli genetiky, Johannu Gregoru Mendelovi.