Článek

Hurá na koupák!

Koupaliště a aquaparky v Brně a okolí jižní Moravy. Magazín KULT* Brno
Sport
Riviéra je největší brněnské koupaliště

Jaké možnosti letního koupání nabízí město Brno? To vám prozradí následující přehled venkovních koupališť, jejich otevírací doby, ceny vstupného a nabízených služeb. Vše v kostce na jednom místě. Stačí si jen vybrat.

K létu neodmyslitelně patří slunce, dovolená u moře nebo prostě pobyt u vody, vyhřátý písek, osvěžující nápoje, ale také snědá těla, zaříznuté plavky, první lásky... Jde však něco takového zažít i v rozpáleném městě? Jednou z  možností je navštívit některé z  brněnských koupališť. Připravili jsme pro vás jejich seznam s přehledem základních informací a krátkým popisem. Už máte připravené plavky? Sezona totiž začíná již v červnu!

Koupaliště Biotop Brno-jih. Koupaliště a aquaparky v Brně a okolí jižní Moravy. Magazín KULT* Brno

Koupaliště Biotop Brno-jih

K Lávce 749/13, Brno
biotopbrno.cz
Otevřeno: 09:00–20:00
Celodenní vstupné: 150 Kč

Areál přírodního koupaliště se nachází na klidném místě u řeky Svratky mezi ulicemi Kšírova, Hněvkovského a Sokolova, v ulici K Lávce. Biotop nabízí jednu lagunu rozdělenou na plaveckou část o hloubce 3 metry a neplaveckou část o hloubce do 1,5 metru. K dispozici je i dětské brouzdaliště, které doplňují herní prvky, jako je skluzavka, houpačka, hříbek a pro nejmenší návštěvníky je k dispozici pískoviště. V případě dopravy MHD je možné využít zastávek Kšírova nebo Horní Heršpice, jinak parkoviště u areálu nabízí kapacitu 86 míst.

Koupaliště Dobrák. Koupaliště a aquaparky v Brně a okolí jižní Moravy. Magazín KULT* Brno

Koupaliště Dobrák 

Křižíkova 9d, Brno
koupalistekrpole.cz
Otevřeno: 9:00–21:00
Celodenní vstupné: 150 Kč

Klidné koupaliště plné příjemné zeleně nabízí dva bazény dlouhé 25 metrů, brouzdaliště a celou řadu atrakcí pro všechny věkové skupiny. Například skluzavku a chrlič v bazénu pro neplavce nebo hřiště s houpačkami a prolézačkami. V brouzdališti jsou vodní beruška a hřib. V areálu je pingpongový stůl, multifunkční sportovní hřiště pro volejbal, basketbal, nohejbal a badminton. Koupaliště je výborně dopravně dostupné okružními linkami 44 a 84 ze zastávky Královopolská strojírna a v jeho těsné blízkosti se nachází i parkoviště.

Také čtěte
Koupaliště Dobrák. Magazín KULT* Brno
Koupaliště Dobrák si zakládá na službách a péči o své návštěvníky, kterým nabízí komfort i zážitky...
Sportovní a rekreační areál Kraví hora. Koupaliště a aquaparky v Brně a okolí jižní Moravy. Magazín KULT* Brno

Sportovní a rekreační areál Kraví hora

Údolní 76, Brno
kravihora-brno.cz
Otevřeno: 9:00–21:00
Celodenní vstupné: 150 Kč

Koupaliště disponuje dohřívaným, 50 metrů dlouhým bazénem s hloubkou 1,75 metru. K dispozici jsou atrakce, jako je vodní lavice, masážní chrliče nebo duha. Bazén je vybaven i třemi dráhami pro kondiční plavání a skluzavkou. K příjemnému slunění vybízí venkovní travnaté terasy s jedinečnou vyhlídkou na panorama Brna. Stylová lehátka kolem bazénů jsou k dispozici zdarma a přístup k bazénům je bezbariérový. Areál koupaliště je přístupný buď pomocí MHD ze zastávky Náměstí Míru, nebo z blízkého parkoviště.
 

Koupaliště Riviéra. Koupaliště a aquaparky v Brně a okolí jižní Moravy. Magazín KULT* Brno

Koupaliště Riviéra

Bauerova 322/7, Brno
riviera.starez.cz/areal
Otevřeno: 09:00–19:30
Celodenní vstupné: 240 Kč

Unikátní říční komplex Riviéra je největším koupalištěm v Brně. Kaskáda tří na sebe navazujících bazénů začíná brouzdalištěm a končí bazénem s hloubkou 1,75 metru pro 475 plavců. Koupaliště zdobí 75 metrů dlouhý tobogan, patnáctimetrová skluzavka, lavice a lehátka s  provzdušněním, lanový most s lekníny a nejmenší si užijí vodní děla, chrliče, hřiby, kbelíkový strom či fontánky. Pro příjemné chvíle mimo bazény je návštěvníkům mimo jiné k dispozici také šest kurtů na plážový volejbal či lezecká stěna. Po celou letní sezónu zde budou probíhat i příměstské tábory. Parkoviště je v ulici Bauerova, hned naproti vchodu na Riviéru. Před koupalištěm se také nachází zastávka Bauerova, autobusů 44 a 84.

Koupaliště Zábrdovice. Koupaliště Riviéra. Koupaliště a aquaparky v Brně a okolí jižní Moravy. Magazín KULT* Brno

Koupaliště Zábrdovice

Zábrdovická 158/13, Brno
zabrdky.sportujemevbrne.cz
Otevřeno: 09:00–19:30
Celodenní vstupné: 155 Kč
V červnu mají základní i střední školy vstup zdarma.

Koupaliště u budovy bývalých Městských lázní v Zábrdovicích funguje jako letní venkovní areál, kde můžete trávit čas nejen vodními radovánkami. Největší atrakcí je umělé vlnobití v jednom ze tří bazénů. Oblíbený je i 73 metrů dlouhý tobogan. Rodiče s dětmi potěší brouzdaliště s miniskluzavkou a dětské hřiště. K dispozici jsou ruské kuželky, pétanque, tři dráhy minigolfu, hřiště pro badminton, plážový volejbal nebo pingpongové stoly. K odpočinku slouží travnaté plochy nebo terasy s volně přístupnými lehátky a slunečníky. Prostřednictvím MHD je koupaliště nejlépe dostupné ze zastávek Kuldova nebo Židenice, nádraží a přímo před vstupem je parkoviště pro 50 aut.

Aqualand Moravia. Koupaliště Riviéra. Koupaliště a aquaparky v Brně a okolí jižní Moravy. Magazín KULT* Brno

Aqualand Moravia

Pasohlávky č. ev. 110, Pasohlávky
aqualand-moravia.cz
Otevřeno: 10:00–21:00
Celodenní vstupné: 1 099 Kč

Aqualand Moravia je největším aquaparkem v České republice. Venkovnímu areálu Colosseum se třemi bazény dominuje 242 metrů dlouhý tobogan, či spíše horská dráha, která jede také do kopce, a to celkem pětkrát během jedné jediné minuty. Další podobný tobogan je nejblíže na Kanárských ostrovech a pak až v americkém Texasu. Nepřehlédnutelná je i 315 metrů dlouhá a tři metry široká řeka se dvěma nástupními místy, díky níž mohou návštěvníci řeku využít k prohlídce areálu i k cestování. Aqualand se nachází asi třicet kilometrů od Brna, se kterým jej spojuje přímá linka Aquabusu, oficiálně označeného číslem 105 v rámci IDS JMK. U areálu je rovněž k dispozici zdarma parkoviště o kapacitě přes 400 míst.

Wellness Kuřim. Koupaliště Riviéra. Koupaliště a aquaparky v Brně a okolí jižní Moravy. Magazín KULT* Brno

Wellness Kuřim

Sportovní 1082/1, Kuřim
wellnesskurim.cz/aquapark-wk
Otevřeno: 8:00–20:00
Celodenní vstupné: 100 Kč

Venkovní letní areál aquaparku nabízí návštěvníkům bazén o délce 50 metrů nepravidelného tvaru s hloubkou od 0,7 do 1,8 metru a rodinnou skluzavkou o délce 10 metrů. K dispozici je dětské brouzdaliště, opět nepravidelného tvaru, s hloubkou 10–40 cm. K dispozici jsou také dva kurty na plážový volejbal, lehátka k zapůjčení, trampolína a stolní tenis. Občerstvení je zajištěno prostřednictvím stánků umístěných na travnaté ploše u bazénů nebo lze využít nabídku restaurace s posezením na terase. Aquapark je dopravně dostupný pomocí IDS-JMK ze zastávky Kuřim, poliklinika a přímo před areálem je zdarma k dispozici parkoviště s kapacitou více než 70 míst.

Aquapark Blansko

Mlýnská 15, Blansko
sluzby-blansko.cz/aquapark
Otevřeno: 9:00–20:00
Celodenní vstupné: 110 Kč

Aquapark disponuje bazénem o délce 25 metrů, třemi skokanskými můstky (jeden a tři metry) divokou řekou s houpacím bazénkem uprostřed, 55 metrů dlouhým toboganem, 2,5 metru širokou a 14,5 metru dlouhou skluzavkou, bublinkovou masážní lavicí, čtyřmi vodními tryskami ve stěně bazénu, třemi chrliči vody, vodním hřibem a dvěma dnovými výrony vody. Děti potěší dva kruhové propojené bazénky o průměru 4 a 6 metrů s vodním hřibem. V zadní části areálu je široká písečná plocha s dětským hřištěm a dva plážové volejbalové kurty. Součástí aquaparku je čtyřdráhové hřiště na pétanqe včetně veškerého příslušenství, také letní restaurace a bar s venkovním i vnitřním posezením. V těsné blízkosti aquaparku se nachází parkoviště.

<>

Mohlo by vás zajímat

Článek
Historie
Historie svíček se váže k problematice svícení od počátků lidstva...
Článek
Historie
Přestože John Fitzgerald Kennedy úřad prezidenta Spojených států...
Článek
Zdraví
O pojmu mindfulness, pod nímž si mnoho z nás nejspíš představí zejména...
Článek
Skvěle strávený čas s divadlem je nejlepší dárek. Dejte svým blízkým...