Na minutku

Hudební pocta otci genetiky

Mendel festival, Mendlovo náměstí, Magazín KULT* Brno
Festival
Gregor Johann Mendel – všestranně nadaný opat

V červenci letošního roku uplyne 200 let od narození Gregora Johanna Mendela, zakladatele genetiky a objevitele základních zákonů dědičnosti. Mendel Festival proběhne v Brně od 20. do 24. července a koná se pod záštitou UNESCO. Součástí festivalu bude i velký open-air hudební program 22. a 23. července, kdy na pódiích v centru Brna vystoupí řada špičkových interpretů. 

Program pátečního večera 22. 7. začne v 19:00 slavnostním koncertem Filharmonie Brno a Českého filharmonického sboru, který uvede Janáčkovu Glagolskou mši. Hvězdou pátečního programu pak bude bezpochyby ve 21:00 americká kapela Kool & the Gang, která v rámci svého vystoupení zahraje jeden z největších světových hitů, legendární píseň „Celebration“. 

V sobotu 23. 7. odpoledne a večer se na dvou pódiích na Mendelově náměstí vystřídá desítka českých interpretů. Vyvrcholením večera bude koncert čerstvé držitelky ceny Anděl pro nejlepší zpěvačku a Zlaté slavice Ewy Farne. V průběhu odpoledne vystoupí v rámci hudební části Mendel Festivalu například Thom Artway, rocková kapela Jamaron, Lake Malawi, Kateřina Marie Tichá s kapelou Bandjeez. Jedním z očekávaných vystoupení bude koncert Báry Polákové. Své zázemí zde má také orchestr B-Side Band s bandleaderem Josefem Buchtou, který vystoupí se zpěvákem a multiinstrumentalistou Jayem Delverem

V rámci Mendel Festivalu jsou naplánována jak odborná vědecká setkání, tak program pro širokou veřejnost, jako jsou komentované prohlídky historických míst, setkání se známými spisovateli, světová premiéra opery Miloše Štědroně Mendel Mysterium, výstavy a řada dalších akcí.

–PR–

<>