Na minutku

Hra začala a Kazma splnil, co slíbil. ONEMANSHOW: The Movie opravdu bourá česká kina a trhá rekordy

ONEMANSHOW: The Movie, Kazma, film, magazín KULT* Brno
Film

Celovečerní projekt ONEMANSHOW: The Movie vstoupil do českých kin ve čtvrtek 17. srpna a okamžitě zaznamenal fenomenální úspěch u diváků a rekord, který nemá srovnání. Během jediného dne totiž vidělo film neuvěřitelných a nesrovnatelných 130 000 diváků. 

Nebývalý divácký zájem o film nejlépe dokumentuje srovnání s nedávnými filmovými hity. Velkofilm Avatar: The Way of Water vidělo během prvního dne promítání 37 000 diváků, nedávný český hit Vyšehrad pak během prvního dne projekcí zhlédlo 40 000 diváků.

Tento film nevzniknul pro filmové kritiky, recenzenty, nebo ocenění akademické obce. Tento film je pro lidi,“ reaguje zdrženlivě sám KazmaFilmové kritiky film odsoudily, diváci v kinech však oceňují zcela nový přístup a jedinečné pojetí filmu, jež je součástí větší zábavné hry. Extrémní zájem diváků provází uvedení filmu už od zahájení předprodeje celý měsíc před premiérou. Řada sálů byla vyprodaná už od jeho zahájení, multikina musela další projekce filmu přidávat. Během premiérového víkendu od čtvrtka 17. srpna do neděla 20. srpna sehraje film rekordních 280 kin. Žádný jiný film se v tolika kinech během premiérového víkendu nehrál.

Divácky nejúspěšnějším filmem v Česku během premiérového víkendu je snímek Avengers: The Endgame s 344 000 diváky, českými rekordmany návštěvnosti jsou Anděl Páně 2, který během premiérových čtyř dnů vidělo 188 000 diváků, Ženy v běhu se 177 000 diváky a Vyšehrad, který během premiérového víkendu vidělo 173 000 diváků.