Na minutku

Horký oscarový kandidát Velryba vstupuje do českých kin

Velryba, Brendan Fraser,Darren Aronofsky, magazín KULT* Brno
Film

 Režisér Darren Aronofsky se po pěti letech triumfálně vrací se svým nejnovějším snímkem Velryba na plátna českých kin. Hluboce lidský příběh věčně pozitivního, přesto však osamělého a téměř třísetkilového učitele Charlieho, jež znovu hledá lásku ke své dceři i sobě samému, je jedním z horkých kandidátů na oscarová ocenění.  

Dojemné drama, které vzniklo na motivy stejnojmenného divadelního hitu Samuela D. Huntera, vstupuje do kin pod hlavičkou distribuční společnosti Aerofilms 23. února. V titulní roli exceluje hollywoodský miláček Brendan Fraser, který zažívá snový comeback. Zahraniční média vyzdvihují Fraserův excelentní výkon, pro nějž se jedná o první hlavní roli po deseti letech. Server BBC označuje současnou filmovou sezónu za dobu „brenesance“. Magazín TimeOut mluví o „hluboce dojemném zážitku“, prestižní magazín Variety označuje Velrybu za „naprostý filmový triumf“.

Velryba je nominována na tři Ceny Akademie, Oscar, a to za Nejlepší masky, Nejlepší herečku ve vedlejší roli pro Hong Chau, která ztvárnila Charlieho ošetřovatelku Liz, a za Nejlepšího herce v hlavní roli pro Brendana Frasera.

<>