Článek

Hogwarts Legacy vám umožní zanechat vlastní stopu v magickém světě J. K. Rowling

Hogwarts Legacy, Joanne Rowling, Harry Potter, RPG , magazín KULT* Brno
Zábava
V Hogwarts Legacy bude propracovaný systém létání na koštěti i všemožných magických tvorech.

Když v polovině 90. let seděla spisovatelka a nadšená vypravěčka Joanne Rowling ve vlaku a krátila si čas vymýšlením fiktivních postav, nemohla tušit, že ji právě napadl příběh, který jednou bude znát téměř celý svět. V roce 1997 vyšla první z knih sedmidílné série o Harry Potterovi a jeho dobrodružstvích. Od té doby generace čtenářů sní o tom, že se do světa magie vydají. Hra Hogwarts Legacy se vám pokusí právě tento sen splnit.

Po letech doufání a zklamání v podobě odkladů se už 10. 2. 2023 dočkáme herní adaptace knih o Harry Potterovi. Hra Hogwarts Legacy nám ale neumožní setkat se tváří v tvář s digitálními verzemi našich oblíbených knižních postav. Je zasazena o více než 100 let před události popsané v knihách. Do časů plných nebezpečí, spiknutí           a temné magie, kterým budete čelit v roli vlastnoručně vytvořeného avatara. 

Také čtěte
Série knih o Harrym Potterovi zanechala hlubokou stopu v celé jedné generaci čtenářů. Univerzum J. K...

V tomto open world RPG se stanete studentem Bradavické školy čar a kouzel. Nenastoupíte ale jako jedenáctiletý žáček. Jste studentem pátého ročníku, přestupujícím z jiné školy. Vaše postava je tedy již téměř dospělá a zná mnoho kouzel. Prostředí školy, spolužáci a učitelé jsou pro ni ale zatím noví. To vám skýtá mnoho příležitostí k seznamování se s postavami, průzkumu prostředí, učení nových kouzel a plnění roztodivných úkolů. 

Hogwarts Legacy, Joanne Rowling, Harry Potter, RPG , magazín KULT* Brno
Škola si žije vlastním životem a vy jste jen jedním z mnoha studentů.

Lokace, které můžete navštívit, jsou pestré. Samotná škola je jen jednou z nich. Dále je zde městečko Prasinky, les v okolí školy a mnoho dalších míst, které můžete se svou postavou objevit. Některé mohou být značně vzdálené a tak přichází ke slovu létání. Hra Hogwarts Legacy nabízí létaní nejen na koštěti, ale i s pomocí všemožných magických tvorů, se kterými se můžete během průchodu hrou setkat. Hra by měla být v tomto směru nesmírně působivá a pocit, že jste TAM, velmi přesvědčivý. 

Bohužel ne všechno ve světě Hogwarts Legacy je růžové a tak vaše postava bude muset čelit mnoha nebezpečím. Ty budete řešit nejčastěji s pomocí kouzel. Souboje probíhají na dálku s použitím magické hůlky. Nemusíte se ale bát statičnosti. Před kouzly či útoky protivníků bude možné uhýbat, uskakovat, nebo využívat prostředí a třeba po nich házet různé předměty.

Škola si žije vlastním životem a vy jste jen jedním z mnoha studentů.
Ve hře se střetnete s nepřáteli, z nichž některé znáte z knih. Jindy půjde zcela o nové tvory.

Celkově se dá říci, že se vývojářům z Avalanche Software podařilo vytvořit hru, po které fanouškové knižní série Harry Potter dlouho marně volali. Po několika LEGO hrách a hloupoučké mobilní hře Harry Potter: Hogwarts Mystery, která se tváří jako adventura, jen aby hráče zavalila horou reklam a mikrotransakcí, zde máme konečně plnokrevné RPG pro jednoho hráče. Umožní nám ponořit se do světa čar a kouzel a svými činy v něm vybudovat vlastní odkaz.                                                                                                                            

Hogwarts Legacy

Vychází 10. 2. 2023
Platformy: PC, PS5, Xbox Series X|S
Vývojář: Avalanche Software
Žánr: open world RPG (hra na hrdiny v otevřeném světě), pro jednoho hráče 
Cena: 1 431.-Kč (standartní edice na Steam) 
Herní doba: 20+ hodin
 

Mohlo by vás zajímat

Top
Rozhovor
Film
Oba studovali JAMU, oba patří mezi nejoblíbenější české herce. A oba...
Recenze
Knihy
Literární série Zaklínač Andrzeje Sapkowského byla několik desítek let...
Top
Recenze
Film
Historické drama Jeanne du Barry – Králova milenka představuje...
Recenze
Knihy
Ondřej Veselý je organizátorem dobročinné sbírky s názvem Vánoční...