Na minutku

Floex vydává svůj šestý herní soundtrack

Floex, soundtrack, hudebník, elektronická hudba, Cena Anděl, magazín KULT* Brno
Hudba

26. ledna vychází nové album Tomáše Dvořáka aka Floexe. Shoulders of Giants je soundtrack ke stejnojmenné hře nezávislého newyorského herního studia Moving Pieces Interactive. 

I když deska vznikla původně jako soundtrack, vnímám ji jako plnohodnotný titul fungující sám o sobě. Je to možná celkovým stylem, který je energetičtější než mé předešlé soundtracky. Jsem zvědav, jak budou hudbu posluchači vnímat; je to cinematické techno nebo spíš elektroakustická nahrávka nové generace? Každopádně věřím, že je bude bavit minimálně tak hodně, jako mě bavilo ji skládat,“ zamýšlí se Floex.

Šest nových tracků stojí především na elektronických základech poháněných energií hutně vystavěných beatů. 

Hudebník, skladatel a producent Floex, působící na scéně od roku 1996, patří k průkopníkům elektronické  hudby. Od šesti let jej formovala hra na klarinet, brzy si však vytvořil jedinečný organický atmosférický styl zahrnující elektronické i akustické nástroje. Za svá alba získal čtyřikrát hudební Cenu Anděl i nominace na ceny Vinyla, Apollo nebo evropskou cenu Quartz.  

Shoulders of Giants je šestým herním soundtrackem Floexe. Vychází v digitálním formátu u českého vydavatelství Minority Records. 

<>