Článek

Filmový festival nás osloví Z jiné perspektivy

Filmový festival Fakulty Informatiky Masarykovy univerzity, Z jiné perspektivy, Univerzitní kino Scala, Magazín KULT* Brno
Festival
22. ročník populárního festivalu již klepe na dveře

Blíží se Filmový festival Fakulty informatiky Masarykovy univerzity (FFFIMU) a jako pokaždé, i jeho již 22. ročník, bude vyzařovat kreativitou. Festival od roku 2001 představuje neotřelá témata a zajímavé studentské filmy. Letos navíc po dvou letech proběhne živě a to 20. 5. 2022 v 19:00 v Univerzitním kině Scala a na Fakultě Informatiky MU.

Letošní téma festivalu je „Z jiné perspektivy“ a představí různé úhly pohledů a vnímání světa. Festival tak nabídne krátké filmy, s maximální stopáží osm minut a vize všech filmových žánrů. Autory těchto vizí tvoří převážně studenti Masarykovy univerzity, kteří se mohli díky festivalu realizovat a natočit snímky mimo svou perspektivu. Festival je ale otevřen také filmařům mimo univerzitu. Vybrané snímky budou diváci moct shlédnout jak v Univerzitním kině Scala, tak na Fakultě Informatiky, kde budou vstupy z kina živě přenášeny.

Těšit se tak můžete na příjemné prostředí kina, sympatického moderátora, který vás provede celým večerem a hlavně na filmy, které jistě oslní svou kreativitou a nevšedností. Po promítnutí všech snímků navíc následuje hlasování o nejlepší filmy diváckou a odbornou porotou a slavnostní vyhlášení výherců. Autoři nejlepších projektů na konci večera získají finanční odměny nebo hodnotné dary od partnerů festivalu.

Také čtěte
Rozhovor s Jakubem Slabákem o komparzu ve filmech a natáčení davových scén v minisérii Marie Terezie

I letos je festival organizován studenty všech fakult, které spojuje vášeň pro filmovou tvorbu. Na výsledky jejich práce se můžete přijít podívat již příští měsíc.

Kina

Moravské náměstí 127/3, Brno

Mohlo by vás zajímat

Top
Recenze
Knihy
Alan Rickman, to není jen Severus Snape. Je to také Tybalt v Romeovi a...
Recenze
Knihy
Jen málokterá biografie vzbuzuje tak rozporuplné reakce, vášnivé...
Článek
Knihy
Zajímalo vás někdy, jak se z pouhého rukopisu stane skutečná kniha...
Top
Recenze
Film
Zatímco u růžové části letního fenoménu Barbenheimer byl úspěch de...