Na minutku

Film Moje nová tvář vyprávějící o ženě, která přežila napadení kyselinou a znovu nalezla vůli žít, vstupuje do kin 26. října

Moje nová tvář, Martina, útok kyselinou, film, festival Jihlava, magazín KULT* Brno
Film

Moje nová tvář představuje filmové zpracování intimního a velice bolestivého příběhu Martiny, jíž její bývalý přítel vychrstl do obličeje kyselinu, čímž navždycky změnil její život. Ona sama však následně dokázala nalézt nezlomnou vnitřní sílu a odvahu, s nimiž dokázala jít statečně dál.

Celovečerní snímek uznávané novinářky Jarmily Štukové citlivě zachycuje Martinin příběh a s ním i veškeré překážky, útrapy, ale i světlé momenty, které ji od té doby doprovází. Dokumentární dílo Moje nová tvář bude mít svou premiéru v rámci 27. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, jenž se bude konat od 24. do 29. října. V českých kinech bude následně uveden 26. října. Martina za své odhodlání a osvětovou činnost, jíž se v souvislosti s tímto tématem věnuje, získala Cenu Olgy Havlové. Film v produkci Barletta Productions režírovala Jarmila Štuková a produkovala jej Maja Hamplová.