Článek

Festival Ženy ženám (a odvážným mužům)

Ženy ženám (a odvážným mužům, Divadlo Bolka Polívky, květen, Magazín KULT* Brno
Festival
Květen v Divadle Bolka Polívky je ve znamení divadla, filmu, výtvarného umění, diskusí a charity

V květnu, měsíci vyhrazeném lásce i Dni matek, se bude konat tradiční festival Divadla Bolka Polívky Ženy ženám (a odvážným mužům). A právě matky a mateřství jsou hlavním tématem jeho 6. ročníku. Bohatá programová nabídka se letos rozšíří také do Univerzitního kina Scala, do Freskového sálu na Zelném trhu a do Moravské galerie v Brně.

Divadelní program v rámci festivalu zahájí hra Silnice z repertoáru Divadla Kalich. Poselství o tom, že každý kámen, každý, i ten nejubožejší člověk na světě má smysl, předají Barbora Hrzanová a Radek Holub v úterý 3. května. „Chlapi, pozor, jedu je dost,“ varuje spolek MALÉhHRY ve svém představení Nebe? v úterý 10. května. Divadlo Bolka Polívky a La Fabrika ve středu 11. května uvedou Proslov – pohybový one-woman stand-up Anny Polívkové. Nedělní večer 22. května bude patřit setkání dávných přítelkyň, které válka postaví proti sobě – Rouen 44 s Klárou Trojanovou a Chantal Poullain. Nezaměnitelný hlas Chantal Poullain si 12. května můžete vychutnat také ve Freskovém sále na koncertě šansonů. V sobotu 28. května přijde na řadu Manželské vraždění Divadla Na Jezerce, ve kterém excelují Jaroslav Dušek a Nataša Burger.  

Ženy ženám (a odvážným mužům, Divadlo Bolka Polívky, květen, Magazín KULT* Brno

Freskový sál bude hostit řadu přednášek na (ne)ženská témata. Ve středu 4. května se tady od 17:00 bude mluvit například o tom, jak si během mateřské uchovat duševní zdraví (hosty budou Michaela Duffková, autorka blogu Zápisník alkoholičky, a terapeutka a psycholožka Eliška Remešová). Vlastní zkušenosti s rodičovstvím a kariérou popíší v úterý 17. května úspěšné podnikatelky Olga Girstlová (zakladatelka společnosti GiTy) a Jana Musilová (zakladatelka společnosti LIKO-S). A v pondělí 23. května se bude diskutovat o těle a kráse během těhotenství a po porodu s nutriční terapeutkou Hedvikou Jakešovou, spoluautorkou projektu www.nejenojidle.com, a spoluzakladatelkou projektu Tělo s příběhem Kateřinou Kopicovou.

Foyer Divadla Bolka Polívky od 2. května zaplní Relax slovenské výtvarnice Márie Bidelnicové, známé pod pseudonymem MURO, která se věnuje vlastní tvorbě, restaurování a fotografování. Do výtvarného umění se můžete ponořit také 17. května při komentované prohlídce výstavy Civilizovaná žena v Místodržitelském paláci.

Kino Scala v rámci festivalu promítne například kultovní Amélii z Montmartru nebo Nejhoršího člověka na světě, snímek na pomezí komedie a dramatu o vztazích v současné době nekonečných možností.

Všem, kteří chtějí pomoci, bude na závěr festivalu 28. května určen od 13:00 charitativní bazar a swap na nádvoří Místodržitelského paláce na Moravském náměstí. Výtěžek z bazaru bude věnován Ženskému vzdělávacímu spolku Vesna.

Předprodej vstupenek běží on-line prostřednictvím sítě GoOut, na webu nebo na pokladně Divadla Bolka Polívky.

-PR-

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Knihy
Zřejmě nejznámější román Jiřího Stránského, který se dočkal i výpravné...
Recenze
Knihy
Po prvotině Rozsudek smrti přichází autorka s novou detektivní dvojicí...
Top
Článek
Divadlo
„Dokonalý muzikál“ My Fair Lady, jak je dílo dvojice Frederick Loewe a...
Recenze
Film
Ve filmu Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství se již potřetí...