Článek

Festival Skolíme Koliště láká na běh i rodinný program

Festival Skolíme Koliště. Magazín KULT* Brno
Sport
2. ročník běžeckého festivalu Skolíme Koliště nabízí aktivity pro děti i koncerty pro celou rodinu.

Atraktivní běžecká trať, pomoc lidem v krizových životních situacích, aktivity pro děti i koncerty pro celou rodinu. Tak bude vypadat 2. ročník běžeckého festivalu Skolíme Koliště, který se uskuteční 10. září v parku Koliště a okolí. Kromě závodů pro všechny věkové kategorie se můžete těšit také na kapelu Kašpárek v rohlíku nebo patrona akce Bolka Polívku.

Loňský ročník se vydařil nad očekávání, přesto jsme se rozhodli pro několik novinek. Tou největší je změna hlavní trati, která účastníky tentokrát zavede přímo na náměstí Svobody. Také bude uzavřená ulice Koliště, kterou druhou zářijovou sobotu ovládnou vůbec poprvé právě běžci. Pevně věříme, že se nová trať bude všem líbit a užijí si centrum Brna v netradiční podobě,“ těší se šéf závodu Karel Zadák z pořádajícího 2Bwinner Teamu. Připraveny budou běžecké tratě pro různé věkové kategorie od šesti let až po dospělé a rovněž nezávodní rodinný běh.

Výtěžek z tohoto dobročinného běžeckého festivalu poputuje na podporu Sociálního nadačního fondu. Skolíme Koliště nabídne Brňanům možnost aktivně si užít čas s rodinou. Nepochybuji o tom, že se nám letos s podporou patrona akce Bolka Polívky podaří pomoct těm, kteří to opravdu potřebují. Do obtížné životní situace se může dostat každý, nezávisle na věku nebo zdravotním stavu. Ne všichni ale mají možnost se z potíží dostat pomocí vlastních sil. Jsem ráda, že účastníci této akce nemyslí jen sebe, ale jsou ochotni pomáhat druhým,“ vyzdvihuje charitativní přesah akce brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Skolíme Koliště 2022

Park Koliště, Brno
10. září 2022 ve 12:00

Více informací na www.skolimekoliste.cz.

Mohlo by vás zajímat

Top
Článek
Jídlo & pití
Mlaskání, srkání, hltání, říhání… Zajisté jste se s podobnými projevy...
Top
Rozhovor
Vzdělávání
Historie VUT v Brně sice sahá až na přelom 19. a 20. století, ale v...
Top
Rozhovor
Vzdělávání
Ředitel „stroje na zázraky“ Jiří Dušek stojí v čele Hvězdárny a...
Článek
Sport
1000 Miles Adventure je extrémní nonstop závod napříč Česko-Slovenskem...