Článek

Festival Meeting Brno objevuje místa křížení!

Festival Meeting Brno objevuje místa křížení. Magazín KULT* Brno
Festival
Prezidentka festivalu Meeting Brno Martina Viktorie Kopecká.

Významné osobnosti, mimořádné události, nečekaná setkání. To je Festival Meeting Brno, který opět otevře témata radostná i bolestná a propojí zdánlivě nepropojitelné.

Tři divadelní, dvě filmové premiéry, diskusní fóra, výstavy, přednášky a workshopy pomohou i letos rozplést historii kultur, která se v Brně kříží po celá staletí. Sedmý ročník festivalu se uskuteční od 22. do 31. července 2021 s mottem: Místa křížení.

Paměťový festival Meeting Brno se proto letos zaměří na vzájemné porozumění a přijetí odlišností. Zasadí je do souvislostí spojených s důležitými místy v Brně, kde se historicky křížily kultury i geny.

Prezidentka festivalu Martina Viktorie Kopecká přivítá významné osobnosti jako je Její Jasnost princezna Maria-Pia Kothbauer-Liechtenstein, ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek, kněz, biolog a etik Marek Orko Vácha, dcera Arnošta Lustiga Eva Lustigová, potomek textilních magnátů v Brně Daniel Löw-Beer a další.

Festival návštěvníky zavede i do společnosti Johanna Gregora Mendela, rodu Lichtenštejnů, přiveze do České republiky projekt LOStheULTRAMAR a připomene také historii Brněnce, kde Oskar Schindler umožnil záchranu téměř 1 200 Židů.

Letošní ročník festivalu Meeting Brno proběhne ve dnech 22. až 31. 7. 2022. Srdečně vás zveme na všechny akce programu, a zvláště pak na samotné zahájení festivalu, které proběhne 22. 7. v 17:00 na Jakubském náměstí za účasti ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka a jeho ženy Markéty.

Mohlo by vás zajímat

Top
Recenze
Knihy
Alan Rickman, to není jen Severus Snape. Je to také Tybalt v Romeovi a...
Recenze
Knihy
Jen málokterá biografie vzbuzuje tak rozporuplné reakce, vášnivé...
Článek
Knihy
Zajímalo vás někdy, jak se z pouhého rukopisu stane skutečná kniha...
Top
Recenze
Film
Zatímco u růžové části letního fenoménu Barbenheimer byl úspěch de...