Článek

Festival keltské kultury Lughnasad vás přenese do dob našich předků

Festival keltské kultury Lughnasad, svátek úrody. Archeoskanzen Země Keltů. Magazín KULT* Brno
Festival
Přijeďte do Nasavrk probudit v sobě Kelta. 

Festival Lughnasad je svátkem Keltů oslavující léto a sklizeň. Letos se můžete těšit na pestrý program, ve kterém se dozvíte více informací o odívání nebo rituálech, jenž v minulosti byly nedílnou součástí kultury. Nechte se poslední víkend v červenci unášet rytmem bubnů a výuky keltských a skotských tanců v archeoskanzenu Země Keltů.

Chcete zažít festival kde ožije keltská historie se všemi starodávnými řemesly a skvělou irskou hudbou? Přijeďte do archeoskanzenu Země Keltů na konci července, 29.–30. 7. 2022.

Mezinárodní festival keltské kultury letos oslaví 16. ročník vyprávěním příběhu „Po stopách našich předků“. V minulém roce jsme zavítali do daleké Galie a letos nás příběh přenese zpět na území kmene Bójů známé jako Boiohaemum. Těšit se můžete na bohatý historický a hudební program, přednášky, workshopy, bojový turnaj, dovednostní klání nebo hry pro děti. Prožijte nezapomenutelné zážitky během oslav léta a sklizně.

Festival keltské kultury Lunghnasad, svátek úrody. Archeoskanzen Země Keltů. Magazín KULT* Brno

Co vás čeká? Po vstupu do oppida uvidíte obydlí a dvorce archeoskanzenu, které osídlí Keltové s ukázkou jejich řemesly. Veškerá keltská řemesla si budete moct vyzkoušet vy i vaše děti. Přijedou i kmeny Germánů, Římanů a Řeků. Můžete tak zhlédnout a porovnat jejich výcvik a vybavení do bojů. Souboje kmenů a vyprávění příběhu náčelníka Biateca povede hlas vypravěče, který vás zasvětí do odehrávajícího se děje.

V oppidu najdete lukostřelbu, dětské hry, krčmu pro občerstvení a také keltskou kuchyni, kde nahlédnete do tajů stravování této kultury.

Také čtěte
Deloraine je šestičlenná brněnská skupina, která svým laděním patří mezi fantasy a pohanskou...

Pokud budete chtít v klidu usednout a povídat si, pak vás potěší, že na festivalu najdete i odborné přednášky o historii, zdravého životního stylu a keltského odívání. Veškerý život v keltské vesnici bude doplňovat program výuky keltských i skotských tanců, bubnování, ženských kruhů a autorského čtení a dětských her.

 

Festival keltské kultury Lunghnasad, svátek úrody. Archeoskanzen Země Keltů. Magazín KULT* Brno

Před valy oppida postaví své stánky řemeslníci a čeští stánkaři s jídlem a pitím. K tomu vám na podiu bude hrát irská hudba, proběhne zde krásný program pohádek, tanců, vyhlašování Gloria Celtis a večer i velká ohnivá show.

Lughnasad je svátek Keltů oslavující léto a sklizeň, a proto nesmí chybět keltské rituály. Přijeďte si užít Lughnasadový rituál. Zapojit se budou moct i diváci.

Zázemí vám poskytne hostinec U Dubového Kelta, který najdete přímo v areálu. Stanování a parkování najdete poblíž areálu festivalu.

No a na závěr si můžete koupit dárek na památku. Bohatý merch festivalu si můžete zakoupit na místě nebo předem na webových stránkách či Facebooku festival.

Festival keltské kultury Lunghnasad, svátek úrody. Archeoskanzen Země Keltů. Magazín KULT* Brno

Informace o festivalu a vstupném najdete na webových stránkách nebo mobilní aplikaci Lughnasad. A abychom na něco nezapomněli – můžete si i sami vyrobit šamanský buben.

Mohlo by vás zajímat

Článek
Film
V dubnu nás čekají nejvýznamnější křesťanské svátky roku Velikonoce a...
Recenze
Knihy
Letos vyšel již třetí díl úspěšné série historických detektivek...
Recenze
Divadlo
Divadlo Komediograf na skok v Brně! Činohra Komedie o komikovi v...
Recenze
Divadlo
Arthur Miller, největší americký autor divadelních her 20. století...