Článek

Festival GO KAMERA uvede novinky ze světa dobrodružství

go kamera, tamtamy času, hvězdárna a planetárium brno, dušek, audiokniha, cestování, film, fotografie, zážitky, horolezec, cestovatel, filmař, projekce, potměšil, čvančarová, bárta, bumbálek, hanzelka, zikmund, stingl, švaříček
Cestování

Populární cestovatelský festival GO KAMERA nově hostí Hvězdárna a planetárium Brno. Nejlepší filmy, fotografie, knihy a hlavně živé zážitky z cest prezentují cestovatelé, horolezci, filmaři, fotografové i dobrodruzi.

Festival vyrostl v největší cestovatelské setkání v Česku a na Slovensku. V maratonu přednášek a promítání se naživo představí mimořádně silná sestava čtyřiceti účinkujících. Poprvé se festival koná v atraktivních prostorách Hvězdárny a planetária Brno s pohodlnými křesly a velkorysou projekcí.

Ústřední téma tvoří TAMTAMY ČASU – Nová Guinea, křest audioknihy Tamtamy času. Kniha stejného názvu poprvé propojila slavného Miloslava Stingla s legendou Hanzelka–Zikmund. Unikátní texty namluvili Jarda Dušek, Jan Potměšil, Jitka Čvančarová, Dan Bárta a Michal Bumbálek.

Také čtěte
Článek o Miroslavu Zikmundovi a jeho životní cestě kolem celého světa a zpět.

Křest audioknihy Tamtamy času autorů J. Hanzelka – M. Zikmund – M. Stingl – R. Švaříček proběhne na festivalu symbolicky 22. dubna. Právě v tento den vždy startovaly expedice Hanzelky a Zikmunda. Jaroslav Dušek v knize skvěle namluvil M. Stingla. Na křest proto volně navazuje brněnská premiéra filmu Stingl – Malý velký Okima. Miloslav Stingl byl velký náčelník... Film uvedou režisér Steve Lichtag a další autoři. Mezi hlavní hvězdy festivalu patří rakouský dobrodruh Bruno Baumann, fotografové Jiří Kolbaba a Jindřich Štreit, horolezci Mára Holeček a Klára Kolouchová, spisovatel Josef Formánek, novinářky Markéta Kutilová a Lenka Klicperová, chirurg Tomáš Šebek, Šimon Pánek, Mnislav Zelený Atapana...

Vyhlášeny jsou soutěžní kategorie: cestovatelská fotografie, cestovatelský film a kniha o cestování. Nejlepší čekají atraktivní ceny!

-PR-

Mohlo by vás zajímat

Top
Rozhovor
Sport
Rozhovor s Petrem Bolhou se zakladatelem a organizátorem spolku...
Top
Rozhovor
Historie
Když jako dítě sníte o studiu historie a bydlení na nějakém zámku...
Top
Rozhovor
Jídlo a pití
„Jídlo, to je vášeň, požitek, rituál.“ Takto zní motto brněnské...
Rozhovor
Ostatní
S farářem svatojakubské farnosti v Brně Janem Pacnerem jsme si...