Na minutku

Elvis Presley v kinech od 23. června

Elvis, filmové premiéry v kinech, 25. týden, Magazín KULT* Brno
Film
Příběh filmu se zabývá složitou dynamikou mezi Elvisem Presleym a jeho manažerem.

Zatímco příští týden bude co do počtu filmových premiér velmi chudý, tento naopak vypadá více než slibně.

Časová prodleva mezi jednotlivými projekty australského režiséra Baze Luhrmanna bývá velmi dlouhá. Nejinak je tomu i tentokrát. Od jeho posledního snímku, adaptace klasického románu Francise Scotta Fitzgeralda Velký Gatsby, už uteklo devět let. Jeho novinka však budí zvědavost také z mnoha dalších důvodů. Jedná se totiž o portrét nikoho méně významného a populárního, než byl (a stále je) Elvis Presley. Více než dvouapůlhodinové životopisné drama Elvis patří mezi nejočekávanější filmy celého léta.

U nás mu bude co do návštěvnosti zřejmě konkurovat především romantická komedie Rudolfa Havlíka Prezidentka. Historicky první ženskou hlavu českého státu v něm ztvární Aňa Geislerová, zamilovaná do sochaře s vizáží Ondřeje Vetchého. Divácký zájem tudíž pravděpodobně bude obrovský. Na úplně jiný segment publika míří Párty Hárder: Summer Massacre. Nevzdálí-li se jeho tvůrce Marty Pohl (aka Řezník) od „poetiky“ prvního dílu, z pláten kin budou létat vulgarismy a potečou nejrůznější tělesné tekutiny. Bylo by s podivem, kdyby se slabší povahy dočkaly závěrečných titulků.

Uklidnit se případně můžou u francouzské Sibyl, jež před pár lety soutěžila v Cannes, nebo hudebního dokumentu George Michael Freedom Uncut.