Recenze

Dva roky se smečkou fejsbukového psa Aragorna

Deník psa Aragorna je složen z několika stovek statusů zveřejněných na Facebooku.

Deník psa Aragorna, volné pokračování Deníku fejsbukové matky, Lucie Nachtigallová, CPRESS, 2022 Albatross Media. Magazín KULT* Brno
Knihy
Lucie Nachtigallová svou typickou sebeironií a vtipem popisuje historky ze života své obyčejně neobyčejné rodiny.

Facebooková blogerka Lucie Nachtigallová přináší volné pokračování Deníku fejsbukové matky. Dvě stě padesát stránek složených z publikovaných příspěvků na nejznámější sociální síti čtenáře vtáhne do radostí i strastí rodiny Nachtigallů v letech 2020 a 2021. Autorka v deníku též odkrývá úsměvné příběhy z pohledu chlupatého mazlíčka Aragorna.

Deník psa Aragorna je složen z několika stovek statusů zveřejněných na Facebooku. Podnikatelka, blogerka, a především matka tří puberťáků, Lucie Nachtigallová, svou typickou sebeironií a vtipem popisuje historky ze života své obyčejně neobyčejné rodiny. Autorka v knize líčí každý den od 1. ledna 2020 až po 8. únor 2021. Její soukromé příspěvky se střídají s popisy a dojmy ze života nově narozeného českého horského psa Aragorna. Příhody jsou psány s nadsázkou, takže se v textu pozná nejedna maminka. Jednotlivé příběhy mohou číst i děti, které neotřelé slovní hříčky pochopí mnohdy snáze než jejich rodiče.

Nechtěná karanténa, příprava nejmladší dcery na přijímačky na gymnázium, skloubení rodiny s podnikáním či přivítání čerstvě narozeného štěněte v rodině. Tato a další každodenní témata doprovázejí čtenáře ve zhruba 250 stranách deníku. Při listování v knize čitatelé nabývají dojmu, že se ocitli v online světě, protože jednotlivé příběhy jsou graficky zpracovány jako modrobílé příspěvky na Facebooku. Řada statusů je doplněna ilustrujícími fotografiemi ze života – například od psa rozkousaná zahradní plastová konev.

Také čtěte
Dlouho očekávaný přelomový román o ženách, víře a zlu.

Některé statusy mě přiměly k pousmání, jiné byly moc pubertální. Věřím, že sdílení domácnosti se třemi náctiletými dětmi, štěnětem, kočkami, želvou a dalším zvířectvem v Praze není vždy snadné, ovšem v některých pasážích bych uvítala i inteligentnější humor a prostor pro zamyšlení. Deník psa Aragorna neurazí ani nenadchne. Statusy jsou vhodné pro odlehčení každodenních povinností. Mnohé matky při listování zjistí, že jsou popisované rodinné absurdity nebo kontroverzní připomínky ratolestí identické s těmi, co samy aktuálně zažívají.

Pokud si čtenáři libují ve šmírování a komentování ostatních, včetně domácích mazlíčků, pak si sarkasticky psané historky zamilují. Milovníci psů zavzpomínají na idylické a zároveň kritické „štěněčí roky.“ Ovšem velká moudra mezi cvičákem, rozkousanými botami na sto možných způsobů a vyzvedáváním dětí ze školy v Deníku nehledejte.

Deník psa Aragorna, volné pokračování Deníku fejsbukové matky, Lucie Nachtigallová, CPRESS, 2022 Albatross Media. Magazín KULT* Brno
Při listování v knize čitatelé nabývají dojmu, že se ocitli v online světě, protože jsou jednotlivé příběhy graficky zpracovány jako modrobílé příspěvky na Facebooku.
Deník psa Aragorna, volné pokračování Deníku fejsbukové matky, Lucie Nachtigallová, CPRESS, 2022 Albatross Media. Magazín KULT* Brno

Hodnocení 70 %

Deník psa Aragorna
Lucie Nachtigallová
CPRESS, 2022

KULT Máš předplaceno?

Máš předplaceno?

Další číslo ti neunikne – KULT* ti doneseme až pod nos. A k tomu navíc volné vstupenky, extra bonusy a další rozmazlování našich podporovatelů. 

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Divadlo
Devět křížů znají motoristé coby odpočívadlo blízko Brna nedaleko...
Recenze
Knihy
Srdcervoucí sblížení jedné paličaté ženy s tlupou goril nabádá k...
Recenze
Divadlo
Mary Page Marlowová. Takové je jméno hry, kterou nově uvádí na své...
Recenze
Divadlo
Divadlo má pro dnešní děti stále stejné kouzlo jako kdysi. Brněnské...