Dungeons & Dragons: Čest zlodějů je vynikající filmovou adaptací herní klasiky

Film jenž vychází z legendární hry „Dračí doupě"

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů, film, recenze, magazín KULT* Brno
Film

Po letech marného čekání, kdy se konečně filmovým tvůrcům podaří převést úspěšně na plátno zážitky hráčů nejrůznějších typů her, zde máme jednu z prvních vlaštovek. Možná trochu nečekaně se jí stala filmová adaptace vyprávěcí stolní hry na hrdiny Dungeons and Dragons. 

Hlavním hrdinou filmu je bard Edgin. Ten je se svou kamarádkou, válečnicí Holgou, uvězněn za krádež, která jim nevyšla. Hned v úvodu příběhu, kdy tato dvojice zlodějíčků žádá o milost, se dozvíme pozadí celého jejich příběhu a seznámíme se s některými dalšími postavami. Film se valí na diváka rychlým tempem, hlavní postavy jsou sympatické, každá má svůj charakter a motivace. Akční scény jsou prosycené bojem i magií a jsou velice nápadité. 

Brzy zjistíme, že nepovedená krádež měla dalekosáhlé následky a díky ní se dostal do nepovolaných rukou nesmírně mocný artefakt. Edgin, na jehož rodinu dopadla vzniklá situace obzvlášť tvrdě, se rozhodne jednat a zachránit co se dá. V typickém duchu her Dungeons and Dragons tak dává dohromady partu, ve které nechybí drsná válečnice Holga, kouzelník, druidka a na čas i ušlechtilý rytíř, známý mezi hráči spíše jako paladin. 

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů, film, recenze, magazín KULT* Brno

Tato nesourodá skupinka se vydává na dobrodružnou výpravu za mocným artefaktem, díky kterému plánují porazit svého nepřítele a jeho strašlivou přisluhovačku, čarodějku Sofinu. Nic ale není tak jednoduché, jak se zdá a tak se plány mění za pochodu a neustálé improvizace vedou k řadě velice vtipných situací. 

Film má spád a tak se celých 134 minut divák nestihne nudit. Po jeho zhlédnutí mám spíše nutkání pustit si jej ještě jednou, protože je naplněn milými, či vtipnými detaily, které jsem v jeho rychlém tempu určitě nestihla všechny zachytit. 

Rozhodně bych jej doporučila všem fanouškům akčních fantasy filmů, ze kterých se vzdáleně podobá například Strážcům Galaxie. Nevadí, pokud nejste hráčem Dungeons and Dragons. Film s touto možností počítá a nebude tam nic, co byste v ději nepochopili. Pokud však fanouškem jste, rozhodně si na tento film zajděte. Určitě se pobavíte a zároveň si užijete atmosféru, která se nápadně podobá povedené kampani v této, dnes již klasické, hře. Upřímně doufám, že autoři na svůj úspěšný film navážou a nezůstane jen u tohoto jediného dílu. 

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů, film, recenze, magazín KULT* Brno

Hodnocení: 85%

Žánr: Dobrodružný/Fantasy
Délka: 134 min.
Režie: John Francis Daley, Jonathan Goldstein
Scénář: John Francis Daley, Jonathan Goldstein, Michael Gilio
V hlavních rolích: Chris Pine, Michelle Rodriguez, Justice Smith, Regé-Jean Page, Sophia Lilis, Hugh Grant
 

KULT Máš předplaceno?

Máte předplaceno?

Další číslo vám neunikne – KULT* vám doneseme až pod nos.
A k tomu navíc volné vstupenky, extra bonusy a další rozmazlování našich podporovatelů. 

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Knihy
Literární série Zaklínač Andrzeje Sapkowského byla několik desítek let...
Top
Recenze
Film
Historické drama Jeanne du Barry – Králova milenka představuje...
Recenze
Knihy
Ondřej Veselý je organizátorem dobročinné sbírky s názvem Vánoční...
Recenze
Divadlo
Jeden Hamlet mu nestačí. Stanislav Moša na to v Městském divadle Brno...