Na minutku

Do Česka míří skvělý seriál Yellowstone

Yellowstone, Kevin Costner, Paramount Network, seriál, western, magazín KULT* Brno
Film

Už 13. února nabídne kanál Paramount Network vynikající původní seriál Yellowstone. Dramatický western odehrávající se v americké Montaně, vám nabídne dechberoucí ztvárnění života rančerů v USA. Ranč rodiny Duttonových je v obležení znesvářených skupin a bojuje o svou existenci v sevření rozrůstajícího se města, indiánské rezervace a prvního národního parku ve Spojených státech. 

Rodina Duttonových vlastní největší dobytčí ranč v USA. V jejím čele stojí John Dutton (Kevin Costner), jehož cílem je ranč uchovat pro budoucí generace. Má ale silné protivníky, kteří se nebojí ani těch nejpodlejších triků. Nevyřešené vraždy, otrávená voda, staré rány a těžce získávaný respekt jsou jen některé z překážek, které Duttonovi musí překonat. Oni sami přitom mnohdy neváhají k dosažení svých zájmů „jít přes mrtvoly.“ Díky tomu si seriál i po 53 epizodách udržuje napětí. Všechny postavy jsou výborně napsané. Jsou to normální lidé se svými touhami, světlými stránkami, ale i chybami. Díky tomu působí děj uvěřitelně a diváci se snadno dokáží do jednotlivých charakterů vcítit. 

Seriál odstartoval v USA v roce 2022 jako původní dílo Paramountu a rychle se vyšplhal na špice žebříčků sledovanosti. S každou další sérií jeho sledovanost stoupá a právě dokončená pátá série v tomto směru překonala všechny rekordy. Za velkou diváckou úspěšností seriálu Yellowstone stojí napínavý děj, nádherná příroda a vynikající herci. Byl nominován na řadu cen, včetně Prime Time Emmy Award. 

<>