Výdejní místo magazín KULT* Brno, Divadlo Bolka Polívky

Divadlo Bolka Polívky

Divadlo Bolka Polívky zahájilo svoji první sezónu v září 1993 na Jakubském náměstí v Brně uvedením autorské hry Bolka Polívky Trosečník. Za dvacet pět let existence se zde vystřídala řada projektů nejen principála Bolka Polívky, ale i mladých českých autorů. Můžete zde vidět jak autorské hry klaunského mistra, tak představení vytvořený ve spolupráci s jinými divadly. Divadlo také spolupořádá legendární Manéž Bolka Polívky.

Nenechte si ujít

Divadlo
Divadlo Bolka Polívky
Top
Divadlo
Divadlo Bolka Polívky
Top
Divadlo
Divadlo Bolka Polívky
Divadlo
Divadlo Bolka Polívky

V rámci současného repertoáru lze vybírat jak z autorských her principála Bolka Polívky (DNA, Pro dámu na balkoně, Šašek a syn), tak z představení vytvořených ve spolupráci s jinými divadly (Mínus dva, The Naked Truth, Mindgame). Kromě domácího repertoáru mohou diváci zhlédnout širokou nabídku her hostujících českých a zahraničních souborů a na prknech vidět známé herecké osobnosti.

Vedle divadelních představení jsou pravidelným doplňkem programové skladby také koncertní vystoupení předních českých a slovenských hudebníků a kapel nejrůznějších žánrů. Celosezónní aktivitou jsou také výstavy (cca 10 - 12 za sezonu) významných malířů, grafiků a fotografů, pořádané ve foyer divadla.

Napsali jsme

Recenze
Divadlo
Co se stane, když zkřížíte jízdní kolo s motorkou? Vznikne fichtl...
Recenze
Divadlo
Nevídaný skandál! Režisér Jan Hřebejk a herec Jaroslav Dušek se podílí...
Recenze
Divadlo
Ondřej Sokol není známý jen jako herec, bavič a moderátor. Věnuje se i...
Článek
Divadlo
Dění okolo Divadla Bolka Polívky v jeho dlouholetém působišti kvůli...