Článek

Divadelní festival SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2022

Divadelní festival fakult SETKÁNÍ ENCOUNTER  JAMU. Magazín KULT* Brno
Divadlo
Studenti Mezinárodního festivalu divadelních škol ENCOUNTER

Tradiční festival divadelních fakult jménem SETKÁNÍ/ENCOUNTER se bude opět konat v Brně, tentokrát pod jménem (In)visibility

Blíží se jaro a s ním také 32. ročník Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER, který letos proběhne v termínu 29. března – 2. dubna 2022. Hoďte se off-line, protože tohle bude setkání, které bude opravdu potřeba vidět. Tady a teď.

Studenti Janáčkovy akademie múzických umění chystají další ročník mezinárodního divadelního festivalu, kterým oslaví nejen divadelní umění, ale i lidská setkání, tedy to, co jsme během pandemie postrádali nejvíc. Přesto lze poslední dva roky v pandemii označit i jako inspirující, a právě z toho vyvstává téma letošního ročníku (In)visibility. Přehlédněme hranice, nahlédněme na smysl divadla a lidských setkání.

„Tento festival je o mladých lidech, o jejich možnostech utvářet si důležité kontakty, a především o seznamování se s odlišnými kulturami či zcela jinými přístupy k jejich budoucím profesím. Každý projekt, který vyzývá k setkávání, toleranci, poznávání druhých nebo k prolomení předsudků, je pro celou společnost velkou nadějí,“ popisuje Michal Isteník, ambasador letošního ročníku, český divadelní a televizní herec a v neposlední řadě absolvent Divadelní fakulty JAMU.

Do programu byla rovněž zařazena přednáška maďarské iniciativy FreeSZfe, díky které diváci mohou poznat současnou situaci uměleckých vysokých škol v Maďarsku a diskutovat o ní.

- PR -

Podrobnější informace naleznete na www.encounter.cz nebo na sociálních sítích Divadelní fakulty JAMU.

Festival vzniká za finanční podpory Mezinárodního visegrádského fondu, města Brna a Státního fondu kultury ČR. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.

Ostatní

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Knihy
Gamebooky – knihy, jež nejen čtete, ale také v nich rozhodujete o...
Top
Článek
Knihy
Zdá se, že se tento „trend“ prozatím výrazněji promítl pouze do děl...
Top
Recenze
Knihy
Kdybychom měli jmenovat několik autorů, jejichž dílo posunulo hranice...
Článek
Knihy
Podzim bývá ve světě knih jedním z nejrušnějších období. Pojďme se...