Na minutku

Divácká anketa Křídla zná své vítěze

Výsledky ankety Křídla 2020–⁠2022, Městské divadlo Brno, Magazín KULT* Brno
Divadlo

Tradice divácké ankety o nejpopulárnějšího herce, herečku, inscenaci a tvůrčí počin vznikla v Městském divadle Brno v roce 1997 a v pátek 27. ledna 2023 se na Činoherní scéně MdB uskutečnil již 26. ročník, pro který tentokrát sošky Křídel vytvořila herečka Radka Coufalová.

Režisér Jan Brožek a jeho realizační tým slavnostní večer zasadili do prostředí psychiatrické lepšebny, kde se medici Míma Krajčová a Jan Valeš pod vedením zkušených lékařů Jiřího Resslera a Martina Mihála coby průvodci a moderátoři postupně věnovali hercům z Lidické, kteří originálním způsobem nechali nahlédnout do svých nejrůznějších hereckých strachů a obav, čímž si jako vždy vtipně zastříleli do vlastních řad. Naštěstí se ale ukázalo, že hercům z jejich problémů může pomoci třeba potlesk nebo i nějaká ta cena – a o ty tu šlo především.

První příčku kategorie Nejvýraznější tvůrčí počin obsadila hudba k inscenaci NE/NORMÁLNÍ, za niž cenu převzal autor hudebního nastudování a bandleader tohoto komorního muzikálu Tony Marko, který si pro ni přišel rovnou od kláves, na něž po celý večer doprovázel účinkující. Nejoblíbenější inscenací sezóny zvolili hlasující hudební komedii My Fair Lady (ze Zelňáku), za niž cenu převzal její režisér Stanislav Moša. V kategorii Nejoblíbenější herečka zvítězila Kristýna Daňhelová a Nejoblíbenějším hercem se stal Libor Matouš

<>