Na minutku

Diváci se mohou těšit na nové filmy z prostředí Pána Prstenů

Pán Prstenů, nové filmy, návrat do středozemě, Peter Jackson, Warner Bros, magazín KULT* Brno
Film

Společnost Warner Bros oznámila, že se v několika následujících letech můžeme těšit na nové filmy z prostředí klasické fantasy Pán prstenů. Novinku oznámil přímo výkonný ředitel Warner Bros David Zaslav. Mediální dům Warner Bros skončil v loňském roce ve ztrátě a zřejmě doufá, že mu sázka na dílo J. R. R. Tolkiena přinese mezi diváky úspěch. 

Fanouškové série jsou po tomto oznámení pravděpodobně spíše ostražití, neboť si jistě vzpomenou na seriál Pán prstenů: Prsteny moci z roku 2022 vysílaném na Amazonu. Tento seriál byl přijat spíše vlažně a dosáhl průměrných diváckých hodnocení. Přesto se už od října loňského roku natáčí jeho druhá série. Pro většinu fanoušků Pána prstenů byl ale tento seriál spíše zklamáním.

Zejména ve srovnání s třídílnou filmovou sérií Pán prstenů od režiséra Petera Jacksona z let 2001-2003. Ta je naopak dodnes přijímána diváky velmi pozitivně, vyhrála několik filmových cen včetně několika Oscarů a to i v kategorii nejlepší film (díl Návrat krále) a nejlepší režie pro Petera Jacksona. Ten se rozhodl později k Pánovi prstenů vrátit a v letech 2012-2014 zfilmoval opět do tří dílů rozdělený příběh Hobit. I ten byl přijat diváky kladně, přestože šlo o typově naprosto jiné dílo, než je Pán prstenů. (Kde je Pán prstenů fantasy, je Hobit spíše pohádka, jen zasazená do stejného světa.)

Celkově tato šestice filmů vydělala přes šest miliard dolarů, což musí být pro aktuálně ztrátové Warner Bros nesmírně lákavé. Že jde studiu především o peníze, ovšem nemusí být pro diváky nutně špatně. Naději ve fanoušcích Pána prstenů může vzbudit fakt, že Warner Bros jsou v kontaktu s režisérem Peterem Jacksonem a společností New Line Cinema, která filmy Pán prstenů na počátku 21. století produkovala. Můžeme tedy opatrně doufat, že výsledek bude pozitivní a fanoušci se dočkají nových zajímavých příběhů ze světa Pána Prstenů. 

<>