Článek

Den koček s Kryšpínem

Den kčcek s Kryšpínem, Magazín KULT* Brno
Volný čas
V Brně letos již podruhé oslavíme mezinárodní den koček. (foto: Tereza Ticháčková)

Koťata, která měla skončit na dně rybníka, kočka s roztříštěnou čelistí po srážce s autem, kocour politý syntetickou barvou. To jsou jen tři příklady ze stovek případů, které řeší soukromé kočičí útulky. Zachraňují kočičí životy hledají jim domovy.

K 7. červenci 2022 pečovalo o 932 opuštěných koček 11 útulků. I vy jim nyní můžete pomoci nákupem na dobročinném bazárku, doplněném fotovýstavou a přednáškou na kočičí téma. Akci pořádá v Brně 13. 8. 2022 Charitativní kočičí spolek Kryšpín k příležitosti Mezinárodního dne koček.

Mezinárodní den koček se slaví po celém světě 8. srpna. "V Brně tento světový svátek již druhý rok slavíme charitativním bazárkem, který pomáhá opuštěným kočkám v útulcích. Letos to vyšlo na sobotu 13. 8.," popisuje pořadatelka Lenka Němcová. Bazárek, na kterém je možné zakoupit věci lidské i kočičí za sympatické ceny, je doplněn výstavou fotografií koček z útulků a přednáškou Alžběty Blaškové, které za dobu působení jejího Útulku Tibet prošla rukama více než tisícovka koček.

Málokdo ví, že v Jihomoravském kraji neexistuje žádný obecní kočičí útulek, pouze ty soukromé. (Podobné je to v celé ČR.) Nebýt jich, ocitly by se tisíce koček bez pomoci, protože obce kočičí útulky téměř nezřizují. "Je to zarážející, protože opuštěných koček je samozřejmě mnohonásobně víc než psů. Oficiální kapacita registrovaných jihomoravských útulků je 1 342 koček. Většinu míst, konkrétně 1 151, nabízí útulky soukromé a Kryšpín podporuje většinu z nich," vysvětluje Němcová z Charitativního kočičího spolku Kryšpín, který pomáhá shánět finance na provoz těchto útulků.

V sortimentu nebudou chybět věci z druhé ruky, ani krásné nové rukodělné výrobky, které do prodeje darovali hodní lidé. Můžete tak spojit příjemné s užitečným a užít si hezkou sobotu, doplněnou třeba i návštěvou festivalu Maraton hudby Brno či městské slavnosti Den Brna, které se konají v centru města tentýž den a vstup na ně je stejně jako na Den koček s Kryšpínemzdarma.

Den koček s Kryšpínem 2022 – bazárek, výstava, beseda
sobota 13. srpna 2022 od 10:00-18:00
foyer brněnské kavárny JAGA v Bílém domě
Žerotínovo náměstí 533/6
www.spolek-kryspin.cz

Mohlo by vás zajímat

Článek
Film
Po uplakaném květnu, který by zasloužil Oskara za nejlepší ztvárnění...
Top
Recenze
Zábava
Pokud jste hráli Star Wars Jedi: Fallen Order, nemusím pravděpodobně...
Recenze
Divadlo
Pozor, ať vám nevypadnou oči z důlků, protože se konverzační komedie...
Recenze
Divadlo
Nevídaný skandál! Režisér Jan Hřebejk a herec Jaroslav Dušek se podílí...