Na minutku

DC Liga supermazlíčků v kinech od 28. července

DC Liga supermazlíčků, filmové premiéry v kinech, 30. týden, magazín KULT* Brno
Film
Superpes Krypto musí přesvědčit zvířecí bandu z útulku, aby ovládla svoje nové superschopnosti a pomohla mu zachránit slavné superhrdiny.

Tentokrát nás čekají tři premiéry, z toho jedna veselá a pestrobarevná a zbylé dvě hodně, hodně temné.

Dwayne Johnson, Keanu Reeves a John Krasinski. Ne, tyto tři hollywoodské superhvězdy se (zatím) nesešly ve společném hraném filmu. Namísto toho propůjčily hlas ústředním hrdinům především dětskou částí publika napjatě očekávaného dobrodružství s výmluvným názvem DC Liga supermazlíčků. Animovaný snímek chce přitáhnout do kin davy fanoušků světa Supermana nebo Batmana, stejně jako hitové Tlapkové patroly. Důvody, proč by se mu to nemělo podařit, se hledají jen těžko. Už brzy každopádně budeme moudřejší.

Silný kontrapunkt k rodinnému dobrodružství vytvářejí obnovená premiéry slavné Apokalypsy Francise Forda Coppoly, podle mnoha kritiků nejlepšího válečného filmu všech dob, a novinka londýnského rodáka Alexe Garlanda. Zatímco jeho první dva celovečerní filmy spadaly převážně do kategorie sci-fi, Men má být intelektuálně náročným hororem.

Pomyslná střední cesta mezi „komercí“ a „uměním“ sice tentokrát mezi premiérami chybí, to však jejich celkovou zajímavost neumenšuje.