Na minutku

David Koller vydává po osmi letech album

David Koller,LP XXIII, hudba, nové abum, turné Davida Kollera, magazín KULT* Brno
Hudba

Necelých osm let po předchozí desce ČeskosLOVEnsko přichází 24. února David Koller s novým albem nazvaným LP XXIII. Obsahuje deset písní, z nichž více než polovinu protagonista zveřejnil v posledních dvou letech jako singly doprovázené videoklipem. V českých poměrech zcela bezprecedentní projekt bude v dalších měsících dotažen do úplného finále, kdy získá video podobu celý obsah alba. „Stále se vyrovnávám s tím, že chci dělat něco novýho,“ říká David Koller.

Z deseti písní nového alba jich už šest fanoušci Davida Kollera znají jak ze streamovacích platforem, tak ze serverů nabízejících videoobsah: My se vám ozveme, Planeta bez paměti, Pouta, Vězenkyně, Není o čem a Spokojená. Kromě Davida Kollera se na nich, i na čtyřech dalších, které zatím jako singly nevyšly a budou mít premiéru v rámci alba, podíleli další spoluautoři, nejčastěji kytarista Kollerbandu Michal Pelant.

Na vydání alba samozřejmě naváže koncertní šňůra LP XXIII – TOUR 2023. První z osmnácti zastávek bude 3. března v Plzni, poslední 28. dubna v České Lípě. Zhruba uprostřed turné obsadí David Koller a jeho kapela hned na pět už v tuto chvíli vyprodaných večerů kultovní pražský klub Jazz Dock. Ten už několik let patří ke Kollerovým nejoblíbenějším štacím.

<>