Článek

Comic-Con Junior poprvé v Brně a rovnou s mezinárodními hvězdami

Comic-Con Junior. Výstaviště Brno. Magazín KULT* Brno
Zábava
Na festivalu Comic-Con Junior se setkáte s bytostmi, které by se normálně setkat nemohly.

Comic-Con Junior je setkáním celých rodin fanoušků sci-fi a fantasy. Na první ročník festivalu popkultury, který proběhne na Výstavišti Brno v termínu 22. a 23. října 2022 navíc dorazí celá řada hvězd. Přivítáme herce z Nekonečného příběhu, Hvězdné brány, Harryho Pottera nebo Duny.

„Do Brna se totiž chystají herci Noah Hathaway, Lexa Doig, Michael Shanks nebo Mark Williams a Miroslav Táborský,“ říká za pořadatele Pavel Renčín, marketingový ředitel společnosti Active Radio. Americký herec Noah Hathaway se do povědomí diváků dostal díky roli Boxeyho v původním televizním seriálu Battlestar Galactica. Největší popularitu mu však přinesla role Atreje ve filmu Nekonečný příběh.

Kanadskou herečku Lexu Doig znají fanoušci hlavně díky roli Rommie v seriálu Andromeda a dále pak jako Dr. Carolyn Lam ze seriálu Hvězdná brána. I kanadský herec Michael Shanks je známý především ze seriálu Hvězdná brána, a to díky roli Daniela Jacksona, ale zahrál si třeba i v seriálu Nemocnice Hope. Nejznámější rolí anglického herce Marka Williamse je Arthur Weasley. Otec rodiny Weasleyových ve filmu Harry Potter.

Českého herce Miroslava Táborského snad není zapotřebí dlouze představovat. Co se však málo ví – kromě českých natáčení se podílel i na zahraničních projektech, jako je Duna, Bídníci, Eurotrip a další. Z blízkého Slovenska dorazí do Brna také sestry Jančovy. Zuzka kreslí komiksy a Iva k nim píše scénáře. Kladné ohlasy získal hned jejich první počin s názvem Peter: Skúška.

Také čtěte
Internetový magazín Moviezone.cz řadu let přináší výborné články o filmech, recenze, nejnovější...

Návštěvníci Comic-Conu Junior se mohou těšit nejen na možnost vyfotografovat se se známými herci, ale i na autogramiády, besedy, workshopy, soutěže, prodej zboží pro fanoušky a mnoho dalšího. Navíc bude program rozšířen i o speciální aktivity určené pro děti a náctileté.
V rámci programu bude připravena velká výstava filmových šatů a rekvizit z fantasy pohádky Princezna zakletá v čase. Návštěvníci se mohou těšit rovněž na ukázky práce kaskadérů a vyzkoušet si i lukostřelbu. Mediální partner Déčko ČT bude mít na festivalu fotokoutek s Večerníčkem.

Program a další prodrobnosti k festivalu Comic-Con Junior naleznete zde.

Ostatní

Výstaviště 405/1, Brno

Mohlo by vás zajímat

Top
Recenze
Knihy
Alan Rickman, to není jen Severus Snape. Je to také Tybalt v Romeovi a...
Recenze
Knihy
Jen málokterá biografie vzbuzuje tak rozporuplné reakce, vášnivé...
Článek
Knihy
Zajímalo vás někdy, jak se z pouhého rukopisu stane skutečná kniha...
Top
Recenze
Film
Zatímco u růžové části letního fenoménu Barbenheimer byl úspěch de...