Článek

Christian Scott či Marcus Miller. JazzFestBrno pokračuje

JazzFestBrno 2022, Christian Scott. Magazín KULT* Brno
Festival
JazzFestBrno vznikl v roce 2002 a od té doby se vypracoval na pozici nejvýznamnější jazzové přehlídky v České republice.

Marcus Miller, Lizz Wright, Chris Thile, Snarky Puppy nebo Jacob Collier. Podzimní ozvěny Echoes of JazzFestBrno budou letos výraznější než kdy dřív. Příznivci progresivního jazzu by si v diářích měli zakroužkovat datum 14. září. Tehdy totiž do Divadla Husa na provázku zavítá hudební experimentátor, trumpetista Christian Scott, vystupující pod uměleckým jménem Chief Xian aTunde Adjuah.

V průběhu podzimních měsíců zamíří do Brna i basista Marcus Miller, zpěvačka Lizz Wright, multiinstrumentalista a zpěvák Jacob Collier, mandolinista a zpěvák Chris Thile či početný ansámbl Snarky Puppy. Podzimní program odstartuje 4. září koncertem kontrabasisty Avishaie Cohena, který se koná v Sono Centru ve spolupráci s novým festivalem židovské kultury Štetl Fest.

Druhým zářijovým koncertem, který JazzFestBrno připravuje, je právě vystoupení Christiana Scotta. Experimentátora, objevitele, hudebního filozofa, uctívače tradic, bořitele hranic, stavitele mezikulturních mostů… Ať už k tomuto Američanovi přilepíte kterékoli z těchto označení, vždy bude sedět. Zároveň ho však nikdy nevystihne úplně. Je to prostě originál.

„Respektuji jazzové tradice, nesnažím se je nahradit. Jde mi o to vložit do rytmické a harmonické struktury co nejvíce hudebních forem a kulturních vjemů,“ vysvětluje sám trumpetista. Můžete se tak těšit na zážitek s příměsí progresivního rocku a jazzu, který vám zároveň připomene, že ačkoli jsou kolébkou jazzu Spojené státy, kořeny tohoto žánru sahají mnohem hlouběji do historie a na jiné kontinenty.

Kompletní program naleznete na www.jazzfestbrno.cz

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Umění
Psát o této fotografické „ochutnávce“ jako o výstavě mohlo by se zdát...
Top
Článek
Film
Melodramata mají v italské kinematografii rozmanité žánrové podoby. K...
Recenze
Divadlo
Pražské Divadlo Palace vtrhne na začátku září do Divadla Bolka Polívky...
Recenze
Knihy
Gamebooky – knihy, jež nejen čtete, ale také v nich rozhodujete o...