Na minutku

Brad Pitt ve filmu Bullet Train v kinech od 4. srpna

Bullet Train, filmové premiéry v kinech, 31. týden, magazín KULT* Brno
Film
Brad Pitt hraje nájemného zabijáka Berušku, který je odhodlán vykonávat svou práci mírumilovně. Osud má nicméně jiné plány.

Prázdniny se překlopily do své druhé poloviny, což nejspíš jen málokdo bere jako dobrou zprávu. Spravit náladu si můžeme u některé z pestré palety filmových novinek.

Brad Pitt začal veřejně koketovat s myšlenkou, že by minimálně coby herec opustil svět kinematografie. Klidně se tak může stát, že očekávaný akční trhák nazvaný Bullet Train bude jedním z jeho posledních. Snímek však vypadá lákavě i bez ohledu na třaskavá mediální prohlášení. Přestřelky a rvačky všeho druhu situované do stísněného prostředí jedoucího vlaku, žánrová persona David Leitch coby režisér, předloha japonské superstar Kótaró Isaky... Inu, mohlo by to být velké!

O poznání klidnější zážitek slibuje sportovní drama Tygři, vzniklé v koprodukci Švédska, Itálie a Dánska, nebo dokument Planeta Praha. Jeho tvůrci v něm mapují faunu v českém hlavním městě (muflony, roháče, nutrie...), což zní více než zajímavě.

K režii celovečerního snímku pro kina se po sedmi letech vrátil Petr Nikolaev a výsledkem je Střídavka, komedie plná partnerských eskapád. Na úplně jinou emoční stranu pak divákům zahraje francouzský horor Arthur: Prokletí.

Už víte, jestli se budete raději smát, nebo bát?