Recenze

Bitva, při níž létá peří

Hra Bulánci vychází z původní hry, vydané v roce 2001, která si získala v některých zemích silnou komunitu hráčů.

Bulánci, hra, recenze, magazín KULT* Brno
Zábava

Bulánci jsou proslulou počítačovou hrou z roku 2002. V ní jako barevný polštářek pomocí různých zbraní likvidujete protivníky v multiplayerových bojích a hráči si s ní užili tolik zábavy, že si v našich končinách získala kultovní status. V současné době vydává Blackfire karetní hru, jež může podobný zážitek, byť zcela jinými metodami, nabídnout i vám.

Karetní Bulánci s podtitulem Speciální jednotky jsou rychlou jednoduchou hrou pro dva až čtyři hráče. Vaším úkolem je sestavit jednotku ze čtyř polštářčích vojáků a získat při tom více bodů než soupeři. Vojáků je sedm druhů s hodnotami od nuly do šesti, ale body dostáváte i podle toho, jak šikovně je dokážete nakombinovat. K tomu je mezi kartami několik záškodnických kousků, jež vás připraví o body, případně vám prohrají celé kolo. Hra vyžaduje trochu taktizování, počítání a roli v ní hraje i náhoda. Je vhodná i pro menší děti, jež mohou s trochou štěstí klidně zatápět dospělým. Kromě soupeření s ostatními můžete společně bojovat se soky na kartách, proti nimž musíte užívat různé strategie. Bulánci nevyžadují moc prostoru a jsou vhodnou hrou na cestování. Ačkoliv na krabici tvrdí, že hra zabere pět až patnáct minut, ve třech či čtyřech hráčích se do čtvrthodiny sotvakdy vejdete. I tak se jedná o svižnou hru, v níž můžete soupeře stejně tak oblafnout jako s nimi táhnout za jeden provaz.

Bulánci, hra, recenze, magazín KULT* Brno

Hodnocení: 77%

Karetní hra Bulánci – Speciální jednotky
Jazyk: Česká lokalizace
Počet hráčů: 2–5 hráčů
Doporučený věk: 7+
Herní doba: 5–15 min

KULT Máš předplaceno?

Máš předplaceno?

Další číslo ti neunikne – KULT* ti doneseme až pod nos. A k tomu navíc volné vstupenky, extra bonusy a další rozmazlování našich podporovatelů. 

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Divadlo
Devět křížů znají motoristé coby odpočívadlo blízko Brna nedaleko...
Recenze
Knihy
Srdcervoucí sblížení jedné paličaté ženy s tlupou goril nabádá k...
Recenze
Divadlo
Mary Page Marlowová. Takové je jméno hry, kterou nově uvádí na své...
Recenze
Divadlo
Divadlo má pro dnešní děti stále stejné kouzlo jako kdysi. Brněnské...