Recenze

Babylon je divoká jízda, která vám do konce nedá vydechnout

Babylon je multižánrová freska, která nenechá své hrdiny ani diváky vydechnout.

Babylon,Brad Pitt,Margot Robbie, filmová recenze, magazín KULT* Brno
Film
Večírek v prvních 30 minutách filmu je jedna velká divoká jízda.

Ve 20. letech 20. století je Los Angeles pouštním městečkem a Hollywood místem, kde se točí němé filmy. Pokud se vám tehdy podařilo dostat se na filmařský večírek, během jediné noci jste se mohli stát hvězdou stříbrného plátna. Přesně o to se pokouší Nellie LaRoy, která se rozhodla vsadit vše na tuto jedinou kartu. Za poslední peníze si koupí krásné šaty a pokusí se na večírek dostat. Jenže jak tento pokus dopadne? Nejen o tom je film Babylon.

Babylon je filmem se třemi hlavními postavami. Nellie LaRoy (Margot Robbie), je žena toužící po herecké kariéře. Jack Conrad (Brad Pitt) je slavný herec. A Manny Torres (Diego Calva) je mexický přistěhovalec, plnící filmovým magnátům i ty nejdivočejší sny. Jejich osudy se kříží a prolínají a skrze ně je vyprávěn příběh o Hollywoodu 20. a 30. let 20. století. Všichni tři herci hrají výborně a i díky jejich fantastickým výkonům je film od začátku do konce divácky vděčný zážitek.

Babylon,Brad Pitt,Margot Robbie, filmová recenze, magazín KULT* Brno
Obsazení hlavních rolí je vynikající. Zde Margot Robbie jako Nellie LaRoy a Brad Pitt jako Jack Conrad.

Tato hravá fantaskní tragikomedie pojednává o umírání němého filmu a dopadech tohoto nečekaného vývoje na životy hlavních hrdinů. Začíná na divokém filmařském večírku plném sexu, kokainu, hlasité hudby a všeho, co si jen dokážete představit, když se řekne „dekadentní zábava.“ Zde se poprvé potkávají tři hlavní hrdinové filmu, kteří se pokouší vydobýt a udržet si v Hollywoodu slávu, respekt a bohatství. 

Záběry z večírku v divákovi budí často zároveň obdiv i pohrdání, což je zřejmě přesně to, co si režisér Damien Chazelle přál. Po tomto půlhodinovém úvodu se teprve dočkáme samotného děje filmu. Ten nabývá temnější atmosféry a my v kulisách dobového Hollywoodu sledujeme scény, které nám vždy nabízejí dění z nového pohledu. 

Na první pohled působí Babylon jako velkolepá show plná efektů a pozlátka. Postupně však děj graduje a hrdiny, kterými jsme možná na začátku filmu pohrdali, nebo se jim trochu vysmívali, začínáme prožívat více jako lidi. S jejich touhami a sny o štěstí. Když pak sledujeme jejich vzestupy a pády, nezbývá nám, než s nimi soucítit. Film až do konce neztrácí dech a finále je nádherné i dojemné. Babylon je přes svou rozmáchlost a barevnost vlastně komorním dramatem tří lidí, kteří šli za svými sny, aby někteří z nich prožili noční můru. 

Babylon,Brad Pitt,Margot Robbie, filmová recenze, magazín KULT* Brno
Na začátku nabízí Babylon Hollywoodské pozlátko. To ale v průběhu filmu postupně vymizí.

Hodnocení: 85%

Žánr: Drama, Komedie
Délka: 189 min.
Režie: Damien Chazelle
Scénář: Damien Chazelle
V hlavních rolích: Diego Calva, Margot Robbie, Brad Pitt

KULT Máš předplaceno?

Máte předplaceno?

Další číslo vám neunikne – KULT* vám doneseme až pod nos.
A k tomu navíc volné vstupenky, extra bonusy a další rozmazlování našich podporovatelů. 

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Umění
Psát o této fotografické „ochutnávce“ jako o výstavě mohlo by se zdát...
Recenze
Divadlo
Pražské Divadlo Palace vtrhne na začátku září do Divadla Bolka Polívky...
Recenze
Knihy
Gamebooky – knihy, jež nejen čtete, ale také v nich rozhodujete o...
Top
Recenze
Knihy
Kdybychom měli jmenovat několik autorů, jejichž dílo posunulo hranice...