Na minutku

Animovaný čmelák hledá Tajemství a smysl života. První teaser k unikátnímu českému filmu je na světě

Tajemství a smysl života,Petr Vachler, JanBudař, film,  Deepak Chopra, Raymond Moody, Dan Millman, Don Miguel Ruiz, Mabel Katz, magazín KULT* Brno
Film

První oficiální teaser filmu Tajemství a smysl života ukazuje na jedinečný multižánrový filmový projekt. V teaseru je symbolicky představený animovaný Čmelák, který se jeví jako hlavní postava filmu. Kvalita jeho animace přesvědčivě naznačuje, že tvůrci na tomto filmu pracovali mnoho let. Filmový projekt je z hlediska produkce považován za ojedinělý díky kombinaci různých technik a formátů.

V prvním teaseru je vidět, že režisér Petr Vachler do filmu zakomponoval hned několik vizuálně jedinečných scén. Vytvořil tak novou formu filmového příběhu. Film se zaměřuje na hlubší otázky lidské existence a nabízí divákům fragmenty vlastních příběhů. Odezva diváků na nedávné testovací projekce filmu byla pozitivní. Veřejná premiéra filmu se uskuteční až 23. listopadu 2023. Ještě předtím ale budou mít někteří diváci možnost shlédnout mimořádné předpremiéry, které proběhnou pouze ve vybraných městech v České republice. 

Tvůrci filmu se se svým dílem prezentovali také na mezinárodním filmovém festivalu v Cannes, kde se snažili zaujmout a najít cestu do zahraničních distribucí. Na unikátním nezávislém projektu Tajemství a smysl života tvůrci pracovali více než deset let. A to vše bez finanční podpory grantů či partnerů.