Pavilon A - konstrukce/prostor

Dominantě brněnského výstaviště pavilonu A je věnována výstava, která bude probíhat v technickém podlaží vily Tugendhat. Ambicí výstavy je nejen sumarizovat historická fakta a ukázat současnou podobu pavilonu, jenž se za téměř sto let své existence stal ikonickou stavbou moderní architektury 1. poloviny 20. století, ale také přispět odborným pohledem do diskuze o jeho budoucí obnově.

27. září v 18:00 ve vile Tugendhat se bude konat vernisáž výstavy.

Konání akce
Vstupenky
Vstup zdarma
Výstava Pavilon A - konstrukce/prostor, vila Tugendhat. Magazín KULT* Brno

Brněnské výstaviště bylo otevřeno veřejnosti v roce 1928 při příležitosti uspořádání jubilejní Výstavy soudobé kultury v Československu jako připomínky 10. výročí samostatnosti československého státu. Ústřední výstavní palác brněnského výstaviště sklidil ihned po svém dokončení obdiv současníků a svým progresivním konstrukčním řešením i působivou architektonickou formou okouzluje dodnes.

Pro dojem z interiérů byl pavilon A přirovnáván ke katedrále, a tento monumentální účinek neumenšily ani četné stavební úpravy, kterými budova za dobu své existence prošla. Hmota pavilonu s centrální Rotundou a dvěma halami prolomenými bočními křídly tvoří výchozí prvek urbanistické kompozice výstavního areálu a současně představuje jeho pohledovou dominantu. Ikonická parabolická křivka se promítla rovněž do řady motivů použitých v reklamní grafice a propagaci a inspirovala mnoho výtvarných dílech a fotografií.

Dále doporučujeme

Top
Volný čas
Divadlo Husa na provázku

Provázek.dvůr

Umění
Volný čas
Botanická zahrada
Umění
Volný čas
Botanická zahrada
Top
Volný čas

Tržnice Brno
Zelný trh 250, Brno

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Divadlo
Babička Boženy Němcové z 19. století byla natolik slavná, že se o ní...
Recenze
Knihy
Dnes šedesátiletý Quentin Tarantino patří mezi nejoslavovanější tvůrce...
Top
Rozhovor
Jídlo & pití
V historických prostorách Zemanovy kavárny a cukrárny v Brně se mísí...
Top
Rozhovor
Film
Oba studovali JAMU, oba patří mezi nejoblíbenější české herce. A oba...