Výstava Keltové

Muzeum MAMUZ v rakouském Mistelbachu, vzdálené pouhých 30 km od českých hranic, pořádá
interaktivní výstavu o fascinující keltské kultuře. Jak už je u tohoto muzea zvykem, popisky exponátů a další prvky výstavy jsou k dispozici i v češtině.

Konání akce
Místo
Místo konání textově

Muzeum MAMUZ
Waldstraße 44-46
2130 Mistelbach

Více informací
Vstupenky
14 EUR
Výstava Keltové, Muzeum MAMUZ. Magazín KULT* Brno

Výstava Keltové na základě řady archeologických nálezů zprostředkovává nový obraz každodenního života, víry a osudů lidí v keltském období a boří stereotypní představy a klišé. „Keltové odnepaměti podněcují lidskou fantazii. Od starověku až po současnost jsou zobrazováni jako obávaní válečníci, „vznešení divoši“, zruční řemeslníci nebo strážci tajemných znalostí. Návštěvníci výstavy zjistí, které představy jsou pravdivé a které pocházejí ze světa mýtů a legend,“

Výstava představuje přibližně tři sta originálních předmětů od zbraní přes mince, zemědělské nástroje až po šperky včetně zlatého náramku z knížecí hrobky z Rodenbachu, který je dokladem filigránského řemesla. Vedle archeologických nálezů představuje MAMUZ repliky, které návštěvníkům umožňují prožít muzeum všemi smysly: mimo vitríny je možné detailně si prohlédnout exponáty v nadživotní velikosti či rozeznít karnyx, keltskou válečnou trubku. Kdo by se chtěl odvážit nahlédnout do vlastní budoucnosti, může si v keltské věštírně vyzkoušet hru v kostky, která byla vytvořena podle nálezů z keltského sídliště ve středočeských Stradonicích.

Dále doporučujeme

Umění
Volný čas
Botanická zahrada
Umění
Městské divadlo Brno

Galerii Jefa Kratochvila

Umění

Hotel Vaka
Cimburkova 4a, Brno

Umění
Muzeum Města Brna

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Divadlo
Babička Boženy Němcové z 19. století byla natolik slavná, že se o ní...
Recenze
Knihy
Dnes šedesátiletý Quentin Tarantino patří mezi nejoslavovanější tvůrce...
Top
Rozhovor
Jídlo & pití
V historických prostorách Zemanovy kavárny a cukrárny v Brně se mísí...
Top
Rozhovor
Film
Oba studovali JAMU, oba patří mezi nejoblíbenější české herce. A oba...