Výstava fotografií Rostislava Košťála

Městského divadla Brno vás srdečně zve na první vernisáž divadelní sezóny 2023/2024, jíž bude zahájena výstava divadelních fotografií Rostislava Košťála.

Vernisáž se uskuteční v pátek 1. září 2023 v 17.00 hodin v Galerii Jefa Kratochvila v 1. patře Činoherní scény MdB a úvodní slovo na ní pronese Stanislav Moša.

Konání akce
Místo
Místo konání textově

Galerii Jefa Kratochvila

Více informací
Vstupenky
Vstup zdarma
Výstava fotografií Rostislava Košťála, Městské divadlo Brno. Magazín KULT*  Brno

Rostislav Košťál patří k nejvýraznějším českým fotografům uplynulého půlstoletí, ačkoliv se fotografií nikdy neživil. Hvězdný start zažil jako člen skupiny Epos (s J. Horákem, F. Maršálkem a P. Sikulou), která na počátku normalizace udala styl české inscenované fotografii nasáklé elegickou dobou. Od roku 1975 byl členem další fotografické „superskupiny“ Setkání, v níž se kolem Tarase Kuščynského sdružily nejvýraznější osobnosti poetizující fotografie. Koncem sedmdesátých let se Košťálova tvorba zcela přiklání k exteriérovému aktu, který nabývá stále silnější dynamiky, své modelky postupně zbavuje pevné identity, aby z nich zachovával jen obrys, tvar, neostrý vjem, vrcholící v soboru Tempi. Od 90. let se pak Košťál neustále vrací fotografovat na známá místa s novými modelkami, aby tím opěvoval jejich vzájemně rezonující krásu.

Rostislav Košťál oslavil nedávno (3. června 2023) osmdesátku. Galerie Jefa Kratochvila (Košťálova vrstevníka a kamaráda) připravuje jeho výstavu orientovanou na jeden specifický segment jeho tvorby, a to sice na divadelní fotografii.

Dále doporučujeme

Umění
Volný čas
Botanická zahrada
Umění
Městské divadlo Brno

Galerii Jefa Kratochvila

Umění

Hotel Vaka
Cimburkova 4a, Brno

Umění
Muzeum Města Brna

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Divadlo
Babička Boženy Němcové z 19. století byla natolik slavná, že se o ní...
Recenze
Knihy
Dnes šedesátiletý Quentin Tarantino patří mezi nejoslavovanější tvůrce...
Top
Rozhovor
Jídlo & pití
V historických prostorách Zemanovy kavárny a cukrárny v Brně se mísí...
Top
Rozhovor
Film
Oba studovali JAMU, oba patří mezi nejoblíbenější české herce. A oba...