Článek

26. ročník GO KAMERA v rytmu Tamtamů času

Go Kamera, 26. ROČNÍK FESTIVALU, Brno,Rudolf Švaříček,Pavel Liška, magazín KULT* Brno
Cestování
Rudolf Švaříček s Jakubem Vágnerem (vlevo) na jedné ze svých dobrodružných výprav.

Je to téměř neuvěřitelné, ale největší cestovatelský festival v České republice konaný v Brně, GO KAMERA, letos úspěšně vstupuje již do druhého čtvrtstoletí své existence. Jen málokterá akce tohoto typu má takovou tradici.

Čtyřdenní maraton cestovatelských promítání a besed vždy představí desítky zajímavých osobností z různých oblastí lidské činnosti. O své zážitky se s diváky dělí nejen profesionální i amatérští cestovatelé a horolezci, ale také režiséři, dokumentaristé, fotografové, vědci či „obyčejní“ dobrodruzi.

Letos nás mimo jiné navštíví herci Pavel Liška, Jan Révai a Martin Písařík. Z  řad umělců na festival zavítají také malíř Petr Nikl či sochař František Skála. Letitým hostem festivalu je například režisér a polárník Petr Horký. Polárníkem je i Vilém Rudolf, který vystoupí v sobotu 22. dubna. Místo mezi přednášejícími letos našli také například geolog Václav Cílek nebo zoolog Miroslav Šebela.

Go Kamera, 26. ROČNÍK FESTIVALU, Brno,Rudolf Švaříček,Pavel Liška, magazín KULT* Brno
Populární herec Pavel Liška spolu s hercem Janem Révaiem a Hynkem Bernardem natočili v roce 2018 osmidílný dokumentární seriál Vandráci o cestě na motorkách po Střední Americe.

GO KAMERU ozdobí i zvučná jména zkušených horolezců. Především Marek „Mára“ Holeček, legendární Dina Štěrbová či první Češka na K2 Klára Kolouchová. A nemůžeme opomenout ani režiséry Martina Kratochvíla či Viliama Poltikoviče nebo předního českého fotografa a fotoreportéra Jana Šibíka.

To, že se v loňském roce GO KAMERA „podívala“ mimo tradiční areál BVV na brněnskou Hvězdárnu, už víme. Letos se však „utrhne“ ještě více. Ve čtvrtek 20. dubna sice začne na Hvězdárně, ale od pátku do neděle se přemístí do Pisárek, pod střechu Pavilonu Anthropos.

Tématem letošního ročníku jsou Tamtamy času, které rezonují křtem stejnojmenné audioknihy autorů Jiřího Hanzelky, Miroslava Zikmunda, Miloslava Stingla a Rudolfa Švaříčka. Knihu pro vás načetli Jaroslav Dušek, Jan Potměšil, Jitka Čvančarová, Michal Bumbálek a Dan Bárta, který k ní zároveň složil hudbu.

Go Kamera, 26. ROČNÍK FESTIVALU, Brno,Rudolf Švaříček,Pavel Liška, magazín KULT* Brno
Jan Dungel - český malíř, grafik a ilustrátor je autorem i celé řady knih, v nichž spojil svou lásku k přírodě a umění.

Slavnostní představení audioknihy bude jedním z vrcholů letošního ročníku festivalu. Proběhne v  jeho závěru v  neděli 23. dubna v  KD Semilasso v rámci finálního koncertu, o který se tentokrát postarají Ivan Hlas Trio a Robert Křesťan & Druhá tráva. Kmotry audioknihy se stanou brněnský herec, držitel dvou Českých lvů a laureát ceny prezidenta mezinárodního filmového festivalu v Karlových varech Bolek Polívka a Chantal Poullain. Setkání navíc doplní Miloš Štědroň a Eva Vrbková s písněmi z Balady pro banditu.

Přijďte si vychutnat krásné fotografie i filmy s cestovatelskou tematikou, ve čtvrtek navíc doplněné o obří projekci na velkorysém prostoru kopule planetária brněnské Hvězdárny. Pojďme společně vykročit do dalšího čtvrtstoletí festivalového cestování. Radost z cestování je totiž nejlepší sdílená!

Go Kamera, 26. ROČNÍK FESTIVALU, Brno,Rudolf Švaříček,Pavel Liška, magazín KULT* Brno
Slavnostního křestu audioknihy Tamtamy času se ujme i CHANTAL POULLAIN "za zvuků" písní z divadelního představení BALADA PRO BANDITU.

Více informací o festivalu GO Kamera na stránkách www.gokamera.cz

<>

Mohlo by vás zajímat

Článek
Historie
Historie svíček se váže k problematice svícení od počátků lidstva...
Článek
Historie
Přestože John Fitzgerald Kennedy úřad prezidenta Spojených států...
Článek
Zdraví
O pojmu mindfulness, pod nímž si mnoho z nás nejspíš představí zejména...
Článek
Skvěle strávený čas s divadlem je nejlepší dárek. Dejte svým blízkým...