Co se právě děje:
4. prosince v 19.30 hod. vystoupí v Kostele sv. Jakuba jazzový zpěvák Gregory Porter.
Hudební zážitek pro celou rodinu Hrajeme si v prosinci vás čeká 4. prosince v 10.00 hod. v Besedním době.
Do Brna 4. prosince zavítá americký zpěvák Gregory Porter - o druhé adventní sobotě rozezní kostel sv. Jakuba.
Premiéra se koná v pátek 3. prosince v 19 hodin na sklepní scéně Provázku.
Přijďte si 2. 12. od 19.00 hod. zatančit do ArtBaru Druhý Pád. Vystoupí Čau Česko, Franzie, Opatův modul a DJ Trevor.
Vernisáž výstavy se uskuteční 2. 12. v 18.00 hod. ve Vile Löw-Beer.
Divadlo Radost vás srdečně zve na FESTIVAL RADOSTI v datech 24.11. – 2.12.2021, který bude zahájen tiskovou konferencí v 10.30 hodin.
Letos zatím nevstoupil do kin diskutovanější hollywoodský blockbuster než Duna. A jen těžko se to změní. Nový snímek Kanaďana Denise Villeneuvea si získal dostatek příznivců (a vydělal deklarované množství peněz), aby už mohl být ohlášen druhý díl. Tato skutečnost má zpětně zásadní vliv i na recepci „jedničky“.

Filmy – celý článek
2. 12. 2021
Moderátora Jana Rosáka jsme vyzpovídali u příležitosti úctyhodného jubilea, slaví totiž 50. rok od nástupu do Československého rozhlasu. A také nás překvapil novou knihou Baví mě bavit. Čekají vás i další zajímavé rozhovory, filmové recenze, například na Dunu nebo Poslední souboj, dále seriálový hit Yellowstone či cesta do hlubin Brna – nakouknete do tramvajové štoly pod Špilberkem.

Lidé – celý článek
1. 12. 2021
Přísloví praví: „Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš.“ Co v případě, že jste malá dívka žijící v 30. letech 19. století v Anglii, které umřeli oba rodiče a vychovává vás zlá nevlastní teta? Muzikál Jane Eyrová vychází ze stejnojmenného románu Charlotte Brontëové, jež v něm popisuje i vlastní zážitky. V české premiéře jej na podzim 2021 uvádí Městské divadlo Brno.

Divadla – celý článek
1. 12. 2021
Pejskové, třetí pohádková kniha divadla MALÉhRY, jehož domovskou scénou je brněnské Divadlo Bolka Polívky, je na světě. Knížka je plná veselých příběhů pro pobavení nejen dětí, ale i jejich rodičů a především všech, kteří mají rádi pejsky a nezapomněli, jaké to bylo být dětmi. Křtít se bude 9. prosince v 16.30 v Book Therapy na Zelném trhu v centru Brna za přítomnosti autorky Daniely Zbytovské a také dalších členek divadla MALÉhRY Nikoly Zbytovské a Barbory Seidlové. Kmotrou bude známá výtvarnice Vendula Chalánková. Pejsci a děti jsou vítáni!

Knihy – celý článek
30. 11. 2021
Maďarský festival Sziget se vrací po dvouleté pauze ve velkém stylu s první vlnou oznámených hvězd. Prvními headlinery jsou Arctic Monkeys, Dua Lipa a Kings Of Leon.

Hudba – celý článek
29. 11. 2021
Lípa v Bystrci je nejstarším stromem v Brně. Stojí před hostincem, kterému se odjakživa říká U Šťávů. Její stáří se odhaduje na 440 let. V roce 2000 se stala Stromem roku v českých zemích.

Historie – celý článek
28. 11. 2021
V roce 1968 stál v čele proreformních procesů v socialistickém Československu, zmařených v témže roce příchodem „bratrských vojsk“. Jeho další politickou kariéru po listopadu 1989 předčasně ukončila autonehoda. Jaké byly Dubčekovy vzestupy a pády?
Lidé – celý článek
27. 11. 2021
Nejlepší projekty jihomoravských stavebníků se slavnostně představily ve středu 20. října v reprezentativních prostorách auly Fakulty stavební na VUT v Brně. Odborná porota v čele s rektorem VUT v Brně Petrem Štěpánkem určila vítěze v celkem 5 kategoriích. Oceněno bylo také šest studentských prací v soutěži O nejlepší studentskou a doktorskou práci z oblasti stavitelství, kterou vyhlašuje SPS v JMK spolu s Fakultou architektury a Fakultou stavební VUT v Brně.

Time out – celý článek
26. 10. 2021
V průběhu let vzniklo několik snímků, které navždy změnily svět kinematografie. Patří mezi ně i nezapomenutelná trilogie Matrix. A právě ta se po téměř dvou dekádách dočká pokračování.

Filmy – celý článek
25. 11. 2021
Jaké to je, pokud s koněm nebo na koni absolvujete sedm tisíc kilometrů? Své o tom ví Dalibor Balut z Troubelic na Olomoucku. Vyučený truhlář, který žije ve vlastnoručně postaveném srubu, odkud vyráží na daleké cesty po Evropě. Pro mnohé to může být jako splněný klukovský sen z dobrodružných knížek o zálesácích přežívajících v divoké přírodě. Ptáte se, jak na to?

Lidé – celý článek
24. 11. 2021
Pověstný hostinec stával pravděpodobně mezi dvěma dvory jednoho z největších brněnských činžovních domů v Kopečné ulici č. 37. Dům, který se také nazýval „Schellenberský“, vznikl pravděpodobně v roce 1748 na místě sedmi malých polozbořených domků. Tehdy objekt i s přilehlou zahradou koupila od advokáta Karla Schellenberga ovdovělá hraběnka Alžběta Waldorfová a zřídila v něm klášterní nemocnici alžbětinek.

Historie – celý článek
16. 11. 2021
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Leopold Králík
Milovníci sportu aneb Smrt darebáka
Carpe Diem
Kniha Milovníci sportu aneb Smrt darebáka je první ze série detektivních příběhů se společným názvem Milovníci ze školského prostředí, které spojuje postava vyšetřovatele Dana Švédy. Tento hlavní hrdina připomíná s trochou nadsázky kultovní postavu detektiva Phila Marlowa z románů Raymonda Chandlera.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+