Menu

Zveřejněno dne 15. 9. 2015
MLSNÁ TUŽKA: Bistro Fresh Fanatic
Když slyším „freš“, „čerstvá potravina na váš stůl“ a podobně, tak si říkám, že by si gastro svět měl už pomalu vymyslet jiné ikony. Ale tady ne, tady to sedí. Bistro s rychlostí a čerstvostí. Vynikající.

Bedýnky jinak
Nečekal bych to, ale jsem jasný „fresh fanatic“. A o to provozovatelům asi jde, aby nás lapili do svých sítí. A dělají pro to mnoho. Nejenom na talíři. Interiér dělá radost každému, kdo si uvědomí, jak musel dvůr ve vnitrobloku budovy na Kounicově ulici ležet ladem. A jak jednoduše, a přitom s nápadem je dnes vybaven. Základem jsou dřevěné bedýnky, natřené nebo nenatřené. Jako květináče, jako police, jako dekorace. A přirozeně také stoly s pásem trávy uprostřed ve venkovním posezení. Má to tu nevýhodu, že když chcete jídlo vzájemně ochutnávat, špatně se to přes ten pažit podává. Ale pro zamilované páry to je přednost. Dotýkáte se přes stůl svého miláčka a zápěstím se opíráte o vlahý koberec zeleně. Jak příjemné a romantické. Jednoduchost, a přitom originalita, to vše v kombinaci bílé a – jasné modré? Nebo tyrkysové? Určení odstínu nechávám módní policii.
U tabule stál…
Nabídku si přečtete na tabuli. Respektive jedině na tabuli, takže se nehrňte ke stolu, jak jsem to udělal já, ale postůjte a popřemýšlejte. Možná by v budoucnu mohl tento podnik obohatit jednoduchý tištěný denní lístek. Připadám si tu trochu jako v McDonald's: tlačenice před pokladnou. I když tady se platí až nakonec, po příjemné konzumaci.
 
A teď k jídlu samotnému. Bylo výborné. Jednoduché a výborné. Základem jsou dvě věci: saláty a piadini, což je něco jako tortilla. Líbí se mi, že při úpravách se autoři nebojí pro některé Brňáky odvážnějších, ale ve světové kuchyni klasických kombinací: kozí sýr, ořechy, semínka, brie. Pochutnal jsem si na obojím. Jednoduše skvělé a v případě salátu musím říci, že výborně ochucené, a toho „zeleného“ byla hora. Piadina byla v mém případě plněná kozím sýrem a šunkou, rukolou – prostě paráda. Osobně jsem dal přednost jezení na půl přehnuté a obsluhou rozkrojené placky rukama, ale příbor dostanete. Zatím jsem nezkoušel, ale určitě se budu vracet na denní polévky, mezi kterými je teď v horku jedna typicky ve studené verzi. A samozřejmě dezerty a smoothie. A vynikající domácí limonády
Neformálnost, ale kvalita
Viděl jsem, jak moje jídlo dělají. Základem je totiž otevřený koncept kuchyně. Cítil jsem z kuchyně samé dobré věci, pozoroval jsem čistotu prostředí. Pojal jsem prostě přirozenou důvěru. A personál? Měl jsem štěstí na mladá, milá, neformální děvčata. Prostě všechno bylo v pořádku.
Jen možná drobnost. Dejte hostům příště víc ubrousků, jednoduše rovnice „jedno jídlo = jeden ubrousek“ ať je svatá. V mém případě se tak nestalo a trhal jsem ho se svým doprovodem na půl.
 
Fresh Fanatic Bistro
Kounicova 39, Brno
tel.: 603 939 913
http://www.freshfanatic.cz (ve výstavbě)
 
Prostředí: 100 %
Obsluha: 100 %
Jídlo: 100 %


Stanislav Griebe
Článek otištěn v Kult 09/15
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lisa Reganová
Mizející dívky
Grada
Každý v malém, ospalém americkém městečku Denton hledá sedmnáctiletou Isabelle Colemanovou. Všechno, co zatím našli, je její mobilní telefon. A pak také další dívka, o které ani nevěděli, že ji mají hledat.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+