Zábava

Zveřejněno dne 3. 7. 2021
HANTEC: Jak sem ubóchl fópáčko na grilce
Tak mi kdysi nahodil drát známé, abych pré doklapal zabékat na grilku jeho kamošovi. Hókl mně méno palerma i časůfku, gdy mám začít békat. Von sám že tam přivesluje až někdy pozdě večír.Gdyž sem dosmykoval na špíl a postavil aparát, zgóml sem samý jungšále. Jasné vál, mladá grilka, bude lochec. A hned sem nameldoval zdravicu s tem, že zavařim sólisko pro novomanžele.

Na parket naklapal mladé kocór a vláčel s sebó nějakýho raskena. Gómal sem, že v tý familce majó asi takový zvyky, ale pro zichrofku sem do placu mázl dotazník, proč chce kolovat v prvním kole se svým fotrem nebo dědó a ne rači se svojim novodurovým kořeněm.

Fšici vokolo nahodili těžké lochec. Teda kromě teho borca vod nevěsty. Ten hlídal, jak gdyž mu hračky spadnó do kanála. Von to totiž byl ten její nastávající, akorát měl už krapet víc jařin na tachálu…

Slovíčka:
grilka – svatba
palermo – hospoda
rasken – starý muž
jungšál – mladý člověk
novodurový – nový

Fópáčkový storky v novodurovým mantlu (trapasy v novém kabátě)

Právě vychází druhé vydání knihy Trapasů v hantecu s novou obálkou. V roce 2013 její první vydání pokřtili příznivci tohoto populárního brněnského slangu v Las Vegas.

V publikaci najdeme skutečné příběhy ze života jejího autora, muzikanta a šiřitele brněnského hantecu Honzy Žanka Hlaváčka. Ten na ploše krátkých povídek ilustruje svoji schopnost způsobit co největší možný trapas v co nejkratší možné době a s minimem vynaložené energie. Najdeme zde příběhy ze studií, hudebních produkcí, dovolených i ze zaměstnání. To vše, jak jinak, v brněnském hantecu s nezbytným slovníčkem za každou kapitolou.

Trapasy ilustroval a obálku navrhl tradičně, jako u všech Hlaváčkových knih, hudebník, textař, skladatel, grafik a malíř Libor Machata.

Honza ,,Žanek" Hlaváček
Článek otištěn v Kult 07/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Paul Gordon, John Caird
Jane Eyrová
Městské divadlo Brno
Muzikál vypráví romantický příběh lásky mezi Janou a Edwardem Rochesterem spolu se všemi, místy až hororovými liniemi známého příběhu. Dospívající Janě zemře nejbližší přítelkyně Helena, od které se ovšem naučí, že nejhorším nespravedlnostem lze čelit odpuštěním, a díky tomuto mottu se nakonec dočká zaslouženého štěstí.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+