Vzdělání

Zveřejněno dne 15. 8. 2021
Technické muzeum v Brně slaví narozeniny
Ačkoli brněnské technické muzeum oslavilo své šedesáté výročí začátkem letošního roku, narozeninové setkání s veřejností připravilo na poslední sobotu v srpnu – 28. 8. 2021 od 10.00 do 19.00 se uskuteční program, který představí obory, jimiž se muzeum zabývá, a nabídne také mnoho zajímavých kulturních zážitků. Vše se odehraje před budovou muzea v Brně-Králově Poli, v muzeu i v areálu za muzeem. A nebude chybět ani překvapení – úplná novinka, jež přibyla do sbírek muzea, konkrétně do oboru Letectví a kosmonautika.Od 9.00 do 18.00 bude uzavřena část ulice Purkyňova – od vjezdu Red Hat / Generali pojišťovny po křižovatku ulice Purkyňovy s ulicí Herčíkovou. Od 10.00 do 18.00 budou totiž před muzeem vystaveny vozy ze sbírek Technického muzea v Brně, osobní a vojenské, tedy z oborů Historická vozidla a spalovací motory a Militaria. Pouze ve 14.00 opustí svá stanoviště, aby objely budovu muzea a následně se vrátily zpět.

Vybrané vozy z oboru Městská hromadná doprava (tramvaje, autobusy, trolejbusy) budou vozit zájemce z centra města k muzeu. Tramvaje a autobusy z náměstí Svobody přímo na zastávku Technické muzeum, trolejbusy z Mendlova náměstí na zastávku Srbská. Jízdní řády naleznou zájemci na www.tmbrno.cz. Tramvaje a autobusy pojedou zhruba po 15 minutách a na zastávce Technické muzeum směrem do centra se na chvíli zastaví, takže si je návštěvníci budou moci i prohlédnout. Pozor! Obsaditelnost vozidel bude omezena kapacitou sedadel dopravního prostředku! Z toho důvodu bude trať linky číslo 12 ukončena v zastávce Červinkova. 

Technické muzeum v Brně má více než 30 oborů, o které se stará necelá dvacítka kurátorů. K tomu spravuje šest mimobrněnských památek od Vysočiny po moravsko-slovenské pomezí. Nebude možné v jednom dni podrobně představit vše, ale pracovníci muzea připravili malou ochutnávku. 

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Miroslav Macek
Saturnin se představuje
XYZ
Ač se to může zdát k neuvěření, Saturnin nebyl sluhou odjakživa. Přesto už jako jinoch prožíval řadu neuvěřitelných příhod. Jak vypadaly jeho mladické eskapády, do nichž byla skoro vždy zapletená nějaká ta žena? Proč se jeho matka rozhodla pro jméno Saturnin? A jak se dostal až do služeb svého pána v obklopení tety Kateřiny a dalších příbuzných?
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+