Historie

Zveřejněno dne 1. 7. 2021
Poznejte život na královském dvoře
Složité účesy, úzké pasy a zdobné oděvy. To jsou typické rysy vznešených šlechtičen žijících v 18. století, období rokoka je též známé rozlehlými zámky s překrásnými zahradami. V rámci akce Valtice po italsku se můžete v sobotu 3. července 2021 na valtickém zámku pokochat dobovými oděvy, ukázkou dámských účesů nebo cukrovinek, které lahodily jazýčkům tehdejšího panstva.Valtický zámek si po dlouhé pauze připravil pro návštěvníky den plný zábavy, ale i poučení. V sobotu 3. července 2021 si můžete přijet užít Valtice po italsku, letní vinařské slavnosti spojené s gastro festivalem, ale nejen to. V rámci programu se zde můžete setkat a nechat vyfotografovat s urozeným panstvem oděným v dobovém šatstvu z 18. století, tedy z časů Marie Antoinetty. Kromě přehlídky ručně zhotovených pánských i dámských oděvů a ukázky jejich oblékání si můžete prohlédnout rovněž tvorbu autentických rokokových účesů, které zdobily každou vznešenou dámu.

Ve francouzské zahradě bude připraveno historické stanové ležení, kam bude soustředěno celé toto rokokové hemžení. Čeká na vás i drobná výstava luxusních vycházkových holí z brněnského obchůdku Hůlkárna.cz, dobové hry jako šachy či kroket a předvedení tradiční textilní techniky předení vlny či paličkování krajek. Řemeslný stánek se šperky jistě vykouzlí úsměv na tváři kdekteré parádnici.

Užijte si příjemnou sobotu na zámku ve společnosti vznešené šlechty, ochutnejte italské speciality i výborné víno a poznejte zblízka krásu života na královském dvoře.

Život na královském dvoře – rokokový piknik (Šáruš History Fashion)
3. července 2021, Zámek Valtice – Francouzská zahrada
– ukázky dobových oděvů z 18. století
– rokokový piknik
– historický dobový stan
– ukázky rokokového účesu u dam
– ukázky oblékání dam
– focení ve společnosti vznešených dam a panstva
– ukázky luxusních vycházkových holí od Hůlkarna.cz
– zábava a hry (karetní hry, šachy, kroket)
– ukázky cukrovinek z 18. století
– řemeslný stánek se šperky
– Ateliér RéziKa – tradiční textilní techniky, ukázka předení vlny, paličkované krajky

PR
Článek otištěn v Kult 07/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Václav Štech
Ohnivá země Václava Štecha
Národní divadlo Brno
Inspektor pojišťovací společnosti Pazdera se rodinnému kruhu svěří s nápadem kolonizovat Bosnu. Díky tomu se prý do Čech „pohrne zlato“. Svůj návrh poslal vládě do Vídně, ale stále nedostal odpověď. Proto hodlá celou věc popohnat tím, že bude kandidovat jako poslanec za Ohnivou zemi, což je problematický volební okrsek v sousedství, jehož hlavou je vzdálený příbuzný.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+