Time out

Zveřejněno dne 5. 8. 2021
Tipy na výlet po Vysočině: S dětmi, do přírody i za kulturou
Přemýšlíte, kam na výlet? Koruna Vysočiny přináší parádní tipy na místa, která zaujmou děti i dospělé. Vyrazit na ně můžete autem, na kole, ale třeba i pěšky s kočárkem. Podívejte se na 3 nejoblíbenější tipy na výlet po Vysočině a naplánujte si skvělý program třeba hned na příští víkend.Výlet s dětmi: Na Vysočinu za sochami Michala Olšiaka
Putování po sochách Michala Olšiaka představuje perfektní výlet nejen pro rodiny s dětmi. Betonové sochy jsou až pět metrů vysoké a jako stvořené k prozkoumání. Můžete na ně sahat, fotit se s nimi a zapojit je do hry. Mezi nejoblíbenější betonové sochy patří Mamut, Hejkal Pepíno, Hamroň, Kůň s povozem nebo Drak – pohádkový hlídač pokladu. K většině soch se dostanete po pěkné cestě i s kočárkem.

TIP: Zahrajte si s dětmi o památeční dárek. Stačí si vytisknout hrací kartu nebo se pro ni zastavit na některém z turistických informačních centrech v Koruně Vysočiny a nasbírat 15 razítek z vyznačených stanovišť. V hrací kartě navíc najdete spoustu zajímavostí o krajině, kde sochy stojí.

Výlety do přírody: Na půvabných instagramových stezkách se vám zatají dech
Věděli jste, že na Vysočině najdete spoustu překrásných míst, kde se vám zatají dech? Jen je třeba o nich vědět. Společnost Koruna Vysočiny proto dala dohromady všechny malebné skryté lokality, o kterých dosud věděli jen místní, a zpřístupnila je na svém webu a na informačních letácích. Na instagramové stezce prožijete aktivní dny, které vás naplní pohodou. V podobě fotek si pak odnesete vzpomínky na nezapomenutelné zážitky, které budete chtít sdílet třeba právě na Instagramu.

TIP: Instagramovou stezku si užijete pěšky i na kole. Pro dobrodruhy je přichystána také adrenalinová trasa Ferrata okruh Vír. Tuto cestu zvládnou s vybavením (možno zapůjčit si přímo na místě) dospělí i děti.

Netradiční Vysočina: Výlety za starými sklárnami a řemeslem
Ještě dnes jsou sklárny na Vysočině pro mnohé neznámé. Zejména jejich historie. Udělejte si pěkný výlet po stopách sklářů – V Horácké galerii, v muzeu v Novém Městě na Moravě i v malých okolních vesničkách poznáte historii místních sklářů sahající až do 13. století. Například ve sklárně v Karlově si toto řemeslo vyzkoušíte na vlastní kůži. Děti určitě zaujme malování na sklo nebo možnost vybrat si pěkný skleněný suvenýr v obchůdku. Výlety za skláři zvládnete pěšky s kočárkem, na kole i autem.

TIP: Na webu korunavysociny.cz najdete další desítky nápadů na nejrůznější výlety: do přírody, s kočárkem, s dětmi, za kulturou i za poznáním. Pokud plánujete na Vysočině strávit více než jeden den, oceníte také doporučení na ubytování a restaurace. Ve vybraných zařízeních pak dostanete slevu nebo malý dárek díky Zážitkové kartě.

Zážitkovou kartu může dostat každý, kdo se ubytuje ve vybraných ubytovacích zařízeních. S kartou pak lidé získají bonus – dárek, výhodu nebo slevu na služby. Cílem je, aby se u nás na Vysočině turisté cítili dobře, jako u babičky. Aby věděli, že je o ně postaráno a měli nabitý a zajímavý program. Zážitkovou kartu rozjíždíme od 7. června 2021,“ uzavírá Oľga Königová, ředitelka destinační společnosti Koruna Vysočiny.

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Joanne K. Rowlingová
Vánoční prasátko
Albatros Media
Kuba a jeho plyšové prasátko Pašík se od sebe nehnou ani na krok – to se ale změní jednoho Štědrého večera, kdy Kuba o Pašíka přijde. Je zoufalý a potřeboval by zázrak, aby svoji milovanou hračku našel. A protože jsou Vánoce, takový zázrak se skutečně stane. Vánoční prasátko, náhrada za nezvěstného Pašíka, zničehonic ožije a vymyslí odvážný plán: vydají se s chlapcem do kouzelné Země Ztracených a Pašíka najdou, ať se jim do cesty postaví cokoli.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+