Time out

Zveřejněno dne 25. 5. 2021
Podpořte do konce května projekty v Dáme na vás
Participativní rozpočet Dáme na vás se posunul do další fáze. Všechny přihlášené projekty nyní bojují o podporu veřejnosti. Lidé mohou vybírat ze 124 nápadů, a to do konce května. Podpořit můžete například kulturní kavárnu.Amfiteátr na Priglu, půjčovna cargo kol, kulturní kavárna, workoutová hřiště nebo nový skatepark. To je jen zlomek nápadů, které lidé přihlásili do letošního ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás.

Letos se sešlo 124 zajímavých nápadů, jak zlepšit Brno, za celkových 214 milionů korun. Z návrhů je patrné, co lidem ve městě chybí a co by si přáli vybudovat. Aby se však nápady staly realitou, musí ještě teď v květnu získat veřejnou podporu, tedy buďto 300 „líbí se mi“ ve webové galerii na stránkách damenavas.brno.cz, nebo 50 fyzických podpisů. Pokud nápad veřejnou podporu získá a následně bude ze strany odborů magistrátu a městských částí posouzen jako proveditelný, postoupí do velkého listopadového hlasovacího finále,“ vysvětlil náměstek Tomáš Koláčný.

Podpořte například kulturní kavárnu, která bude potenciálně umístěna do parku Lužánky a bude nabízet kromě kávy a občerstvení především kulturní produkci na jejím pódiu. Kavárna bude sloužit jako kulturní a zážitková oáza pro návštěvníky parku.  

Ocenit nápady svým „líbí se mi“ mohou lidé až do konce května. Toto hlasování navíc není závislé na trvalém bydlišti v Brně, udělit „líbí se mi“ mohou úplně všichni. Variantou namísto 300 „líbí se mi“ je také získat 50 podpisů na podpisovém archu.

Pro letošní ročník participativního rozpočtu Dáme na vás byla vyhrazena částka 35 milionů korun. Každý z navrhovaných projektů se musí vejít do rozpočtu tří milionů korun, a to včetně jeho tříleté udržitelnosti. Projekt musí být společensky prospěšný. Více informací o pravidlech i hlasování pro projekty naleznete na https://damenavas.brno.cz/.

První ročník participativního rozpočtu Dáme na vás spustilo Brno na začátku roku 2017. Stalo se tak prvním statutárním městem v České republice, které zavedlo participativní rozpočet na celoměstské úrovni.

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Joanne K. Rowlingová
Vánoční prasátko
Albatros Media
Kuba a jeho plyšové prasátko Pašík se od sebe nehnou ani na krok – to se ale změní jednoho Štědrého večera, kdy Kuba o Pašíka přijde. Je zoufalý a potřeboval by zázrak, aby svoji milovanou hračku našel. A protože jsou Vánoce, takový zázrak se skutečně stane. Vánoční prasátko, náhrada za nezvěstného Pašíka, zničehonic ožije a vymyslí odvážný plán: vydají se s chlapcem do kouzelné Země Ztracených a Pašíka najdou, ať se jim do cesty postaví cokoli.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+