Time out

Zveřejněno dne 10. 5. 2021
Květen… pomáhejte s námi dětem!
Známá brněnská neziskovka s ne tak úplně brněnským názvem, Slezská diakonie, se vydala do ulic a čekáren lékařů s informacemi o nabídce služeb pro rodiny předčasně narozených dětí a dětí s postižením. Během května tak můžete v Brně, Blansku i na dalších místech Jihomoravského kraje potkat stopy kampaně „Společně 2021“ – komiksové letáčky na nástěnkách Family Pointů, knihoven a zdravotnických zařízení. Ve Fakultní nemocnici Brno a v čekárnách dalších 250 lékařů se také promítá komiksový příběh „O rané péči“ neboli jak sociální služby pomáhají v situaci, kdy se do rodiny narodí děťátko předčasně a věci nejsou tak, jak si je rodiče vysnili.

Na moment, kdy vám lékař po porodu nebo při kontrole oznámí, že s vaším dítětem, není něco v pořádku“, se nejde dopředu moc připravit. Každá rodina se s takovou situací vypořádává jinak – někdo se uzavře před okolím a snaží se „bojovat“ o samotě, někdo zase touží po tom, setkávat se s rodinami s podobným příběhem a své pocity sdílet. Často však lidé o možné pomoci nevědí, a proto je hlavním cílem této kampaně informovat a povzbudit rodiny, aby v náročné situaci nezůstávaly samy a vyhledaly podporu našich odborných pracovníků.

Nabízíme bezplatnou službu rané péče pro děti od narození do 7 let věku, osobní asistenci (bez omezení věku, s finančním příspěvkem rodiny) a odborné doplňkové služby: snoezelen, ergoterapii, aktivity s prvky senzorické integrace, psychologické poradenství a svépomocné rodičovské skupiny. Rodiny se mohou účastnit aktivit u nás na pobočce v Brně nebo naše poradkyně dojíždějí k nim domů. Klientům nabízíme také bezplatné zapůjčení pomůcek. Znáte někoho, komu mohou naše služby pomoct? Dejte mu o Slezské diakonii Brno vědět. (Pro naši organizaci hledáme také dobrovolníky, vítáme vaše nabídky.)

Informační kampaň „Společně 2021“ pojede intenzivně dál i v červnu a vyvrcholí výstavou fotografií v Dětské nemocnici v Brně. V týdnu od 10. do 16. května je Slezská diakonie Brno navíc vyhlášena společností GIVT „Neziskovkou týdne“ a my všichni máme příležitost její činnost podpořit. Z každého vašeho nákupu v síti e-shopů realizovaného přes www.givt.cz půjde několik procent na podporu sociálních služeb pro hendikepované děti a vás to nebude stát nic navíc! Pokud si stáhnete „givtí“ aplikaci Pomocník do svého počítače, dostane navíc Slezská diakonie Brno dalších 30 Kč. Případně služby podpořte libovolnou částkou do on-line sbírky Pomáhejte s námi dětem s hendikepem. Děkujeme.

Chcete se o kampani nebo službách dozvědět více? Kontaktujte pr.brno@slezskadiakonie.cz, sledujte aktuality na Facebooku a Instagramu Slezská diakonie – Úsek Brno a náš web www.sdbrno.cz. Spot „O rané péči“ je k vidění zde. A zúčastněte se SOUTĚŽE o báječné ceny na našem Facebooku!

Děkujeme za podporu vám i všem partnerům kampaně a doplňkových služeb – Rodina MPSV, JMK, MMB, Sociálně nadační fond m. Brna a JMK, Tesco – Vy rozhodujete, my pomáháme, Tomáš SMOT Svoboda, CRSP v Brně, FN Brno, Mediapharma – a zapojeným institucím v Blansku.

Za Slezskou diakonii Brno Radana Melková

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Procházka
Kočár do Vídně
Národní divadlo Brno
Film Kočár do Vídně režiséra Karla Kachyni je dodnes považován za jeden z přelomů kinematografie šedesátých let, a to zejména díky originálnímu převedení stejnojmenné novely Jana Procházky a ojedinělé hudbě Jana Nováka. Komorní psychologické drama o strachu, nenávisti a lásce na konci druhé světové války zůstává i dnes univerzálním poselstvím o relativizaci základních lidských hodnot.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+