Time out

Zveřejněno dne 11. 5. 2021
Peugeot 208: s benzinovým, dieselovým i elektrickým motorem
V době, kdy se různá auta navzájem stále více podobají, sází Peugeot 208 na mladistvý a atraktivní design, pokročilé technologie a neotřelý design interiéru. Jako jedno z mála městských aut na trhu navíc nabízí v jedné karoserii výběr ze tří druhů pohonu: záleží jen na vás, jestli zvolíte benzinový, dieselový, nebo elektrický motor.Peugeot 208 zaujme na první pohled atraktivním designem, který kombinuje výrazné rysy přídě se sportovními proporcemi a progresivním pojetím interiéru. Všechny důležité prvky jsou soustředěny okolo řidiče a natočeny směrem k němu. Středobodem všeho je unikátní PEUGEOT i-Cockpit® 3D s kompaktním multifunkčním volantem a přístrojovou deskou tvořenou konfigurovatelným 3D displejem. Displej se nachází těsně pod spodní hranou čelního skla, aby měl řidič požadované údaje blízko zorného pole a byly pro něj snadno čitelné.

Tři různé druhy motorů poskytují plně srovnatelné vlastnosti. Díky moderní architektuře má elektrický Peugeot e-208 stejně prostornou kabinu jako varianty s benzinovými nebo dieselovými motory. Velká baterie s kapacitou 50 kWh pokryje dojezd až 340 km, přitom ji lze na veřejné rychlonabíjecí stanici dobít na 80 % za pouhých 30 minut. Výkonné topení a tepelné čerpadlo zajišťují i v zimě komfort srovnatelný s verzemi se spalovacím motorem. Na výběr jsou tři jízdní režimy, od úsporného Eco přes Normal po Sport, který naplno využívá výkon elektromotoru 100 kW a umožní zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 8,1 sekundy. Jako záruku dlouhé životnosti Peugeot garantuje, že kapacita baterie neklesne pod 70 % ani po 8 letech provozu nebo 160 000 ujetých kilometrech.

O bezpečí a snadné ovládání se stará balíček systémů poloautonomního řízení PEUGEOT DRIVE ASSIST. Spojení asistentu pro udržování v jízdním pruhu, automatické udržování rychlosti a bezpečné vzdálenosti a rozpoznávání dopravního značení je dalším krokem na cestě k autonomnímu řízení. Balíček pokročilých technologií nejlépe funguje ve spojení s osmistupňovou automatickou převodovkou, která je dodávána ke dvěma nejsilnějším benzinovým verzím, nebo u elektrického e-208, který má standardně také automatickou převodovku.

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Terezie Radoměřská
Vánoce pro kočku
Books & Pipes
Knížka pro malé i velké, kteří mají rádi advent, tajemný předvánoční čas plný očekávání. Tři děti stavějí s tatínkem po celý prosinec betlém. Každý večer přidají kousek – pastýře, ovečku, hvězdu. O nich pak betlémská Kočka vypráví dětem adventní příběh.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+