Time out

nákupy, trhy, vánoce v Brně, tipy na dárky, co koupit, punč,

Zveřejněno dne 28. 11. 2011
Pohádkové Vánoce Josefa Lady na Zelňáku
Pepíku, Pepíku, copak dělá babka? Vydala se na Zelňák, že chce koupit jabka! K tomu ovečku a berana se zlatýma rohama. A co ty Karlíku, Jarko, Mařko? Přijďte i vy na Zelný rynk zažít kouzlo tradičních českých Vánoc pana Lady. Setkáte se tu s kocourem Mikešem, liškou Bystrouškou, kozlem nebo psem s trubkou, s Kalamajkou a kominíkem, Pavlem, co chodí bos, ponocným i vodníkem.

Ano, nejkrásnější svátky v roce jsou již za dveřmi. Je tu adventní období a s tím i spojené vánoční trhy v Brně. A to je znamení, že začíná již 3. ročník Vánoc na „Zelňáku“. Letos poprvé jako pohádkové Vánoce Josefa Lady. Vánoční trhy se opět konají pod záštitou starosty městské části Brno-střed Mgr. Libora Šťástky. Neopakovatelná atmosféra z doby Josefa Lady bude v centru k vidění do 23. prosince. A na co všechno se můžete na „Zelňáku“ těšit?

Vánoční tržiště ozdobí postavičky Josefa Lady v životní velikosti, jako např. ponocný, chytrá kmotra liška, Švejk a další. Atmosféru trhů dotvoří drobné dekorace, mezi které bude patřit kočka na parapetu nebo třeba vrána na boudě, to vše inspirované díly Josefa Lady. Pro návštěvníky, kteří si chtějí odnést něco na památku, bude připravena jedna z Ladových chaloupek jako fotostěna. Budete si tak moci odnést pohlednici s vašimi blízkými v okýnkách. Nebudou chybět informace o mistru Ladovi a jeho díle. Mimo Ladových postaviček, které jistě pobaví velké i malé, je již tradičně pro návštěvníky trhů připraven kolotoč, ke kterému navíc přibude pohádkový vláček „polární express“.

Při návštěvě vánočních pohádkových trhů Josefa Lady na „Zelňáku“ ucítíte nejen vůni vanilky a koření, ale i vynikajícího vánočního punče, který široko daleko nemá konkurenci, svařeného vína nebo medolády. Kolem kašny bude postaveno 23 stánků, dalších 66 dřevěných stánků po celé ploše Zelného rynku. Řemeslníci budou předvádět svou zručnost, prodávat keramiku, šperky, dřevěné i slaměné vánoční ozdoby nebo kůži. Na podiu bude k vidění betlém s postavičkami. Punc staré doby přidá stylová staročeská výzdoba, kde budou dominovat stromečky ze dřeva se spoustou ozdob a důvtipných doplňků umístěné v čele podia.

V rámci doprovodného programu vystoupí děti z mateřských, ale i základních či hudebních škol, které si pečlivě připravily svá vystoupení. Nebudou chybět jarmareční písně, které vystřídají komorní melodie vokalistů, rytmický swing či jazz vám rozproudí krev v žilách. Mladší ročníky se dočkají rockových i popových písní. Svou tvorbu představí mnohočlenné orchestry i folkoví interpreti. Jsou připraveny ohňové show, žonglování a kejkle, soutěže pro malé i velké s tématem Josefa Lady. Každý všední den v 17.00 se dočkají ti nejmenší návštěvníci. Navážeme na seriál pravidelných večerníčků. Velcí i malí návštěvníci zhlédnou některou z pohádek Josefa Lady nebo si můžou vyslechnout vánoční babičku vyprávějící z houpacího křesla jednu ze svých pohádek plných moudra. Vánoční příběhy v různých podáních a nejen ty, návštěvníkům představí Teátr Víti Marčíka, Dřevěné divadlo a další. Tohle všechno a spoustu dalšího naleznete na „Zelňáku“ od 25. listopadu do 23. prosince.

Na Zelném rynku budou navíc připraveny Vánoční noviny z roku 1893, kde nebude chybět podrobný program na celý měsíc pohádkových Vánoc Josefa Lady na „Zelňáku“, informace jaké byly Vánoce za časů Josefa Lady, ale i recept na vánočního kubu či tipy na štědrovečerní tradice.


Vánoce na Zelňáku
Zelný trh, Brno
25. listopadu – 23. prosince 2011


PR
Článek otištěn v Puls 01/11
 Přidejte k článku první komentář >> 
nákupy, trhy, vánoce v Brně, tipy na dárky, co koupit, punč,
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Scott McCloud
Sochař
Jota
Sochař, kterého autor tvořil pět let a který dosáhl téměř pěti set stran, je zároveň oslavou komiksové formy i nádherným grafickým románem.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2016 Radek Holík
Google+