Time out
Oslavte Mezinárodní den koček nákupem na dobročičinném bazárku! Podpoříte tím devět ověřených soukromých jihomoravských kočičích útulků, které pomáhají stovkám koček bez domova. Bazárek se spolu s výstavou grafických fotokoláží koček a přednáškami na kočičí téma uskuteční v Brně na Staré radnici v neděli 8. srpna 2021. Přijďte si koupit a zažít něco hezkého a pomoct kočkám, které to nemají v životě lehké.

Time out – celý článek
1. 8. 2021
V Brně žije několik tisíc dětí, kterým se říká zapomenuté děti nebo také neviditelné oběti. Samy nic neprovedly, přesto nesou trest spolu s mámou nebo tátou, kteří jsou ve vězení. V Brně se těmto dětem věnuje Mezinárodní vězeňské společenství. Povídáme si o tom s ředitelkou brněnské pobočky Mgr. Žanetou Dvořáčkovou.

Time out – celý článek
25. 7. 2021
Mars – poslední velký cíl, jejž můžeme dosáhnout za našich životů. Místo, které lidská fantazie osídlila nejbližšími vesmírnými sousedy. Planeta, která umožnila rozlousknout základy nebeské mechaniky a kdysi dávno proměřit velikost Sluneční soustavy.

Time out – celý článek
11. 7. 2021
V zábavním vědeckém parku VIDA! vás o prázdninách čeká jedinečný program s pokusy Souboj živlů. Přijďte objevit sílu vody, ohně, vzduchu a země. Vyzkoušíte si rozhýbat předměty horkým vzduchem nebo zapálit bubliny na vodě. Zjistíte, jak to udělat, aby obyčejný kapesník vydržel žár ohně. A odhalíte také, jak funguje podmořská sopka nebo potápěčský zvon, díky kterému vydržíme pod vodou i dlouhé hodiny. Program s pokusy probíhá několikrát denně za příplatek ke vstupnému a je vhodný pro děti od 5 let.

Time out – celý článek
4. 7. 2021
Ve dnech 10. až 13. června v autokempu Merkur v Pasohlávkách si přišli na své automobiloví nadšenci a všichni milovníci amerických vozů, burgerů a retro hudby. 12. ročník Lucky Cruisers Weekendu navštívilo celkem 1050 amerik.
Time out – celý článek
23. 6. 2021
V době uzávěrky tohoto časopisu existuje velká naděje, že zábavní vědecký park VIDA! konečně znovu otevře své brány. Na co se můžete těšit? Hlavní novinkou je doplněná venkovní expozice. Díky ní si můžete hrát a objevovat, jak funguje svět kolem nás, a to nejen uvnitř, ale i na čerstvém vzduchu. Vodní pumpy, bosonohý chodník, umělé vlny, vodotrysky a spousta nově zasazené zeleně – to jsou novinky, které přibyly k loňským exponátům. Otestovat tu však můžete i obří uši, Pascalovu fontánu, hučící kámen, Archimedův zákon nebo třeba malování slunečními paprsky. Před návštěvou určitě nezapomeňte navštívit webové stránky vida.cz a seznámit se s aktuálními opatřeními. 

Time out – celý článek
20. 6. 2021
Ve čtvrtek 10. června se kolem poledne podívejte na částečné zatmění Slunce. Stane se tak od 11:44 do 13:36 letního středoevropského času, kdy před Sluncem spatříme menší část tmavého měsíčního disku. Nejvíc zářivého Slunce nám bude zakrývat ve 12:39 – zhruba jednu pětinu.

Time out – celý článek
6. 6. 2021
Participativní rozpočet Dáme na vás se posunul do další fáze. Všechny přihlášené projekty nyní bojují o podporu veřejnosti. Lidé mohou vybírat ze 124 nápadů, a to do konce května. Podpořit můžete například kulturní kavárnu.

Time out – celý článek
25. 5. 2021
Co je tady a teď? Taková banální otázka. Alespoň na první pohled. Současnost – ve smyslu přítomnost – je však relativní pojem. Pro autora těchto řádků jde o okamžik ve vaší minulosti, avšak chvíle, kdy je čtete, je pro něj budoucností. Pro vás pak současný pohled do minulosti.

Time out – celý článek
23. 5. 2021
V době uzávěrky tohoto časopisu je velká naděje, že zábavní vědecký park VIDA! konečně znovu otevře své brány. Na co se můžete těšit? Hlavní novinkou je doplněná venkovní expozice. Díky ní si můžete hrát a objevovat, jak funguje svět kolem nás, a to nejen uvnitř, ale i na čerstvém vzduchu. Vodní pumpy, bosonohý chodník, umělé vlny, vodotrysky a spousta nově zasazené zeleně – to jsou novinky, které přibyly k loňským exponátům. Otestovat tu však můžete i obří uši, Pascalovu fontánu, hučící kámen, Archimédův zákon nebo třeba malování slunečními paprsky. Před návštěvou určitě nezapomeňte zajít na webové stránky vida.cz a seznámit se s aktuálními opatřeními. 
Time out – celý článek
16. 5. 2021
Starší články ze sekce Time out
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karel Gott
Karel Gott – Má cesta za štěstím
Karel Gott Agency
Unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech. Publikace obsahuje zhruba 1800 fotografií a jiných obrazových a dokumentačních materiálů, z nichž mnohé dosud nebyly zveřejněny. Karel Gott se na sklonku hvězdné kariéry rozhodl zrekapitulovat svůj výjimečný životní příběh – napsat vlastní autobiografii.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+