Time out
V zábavním vědeckém parku VIDA! vás o prázdninách čeká jedinečný 3D film Dinosauři a dílny s pokusy Cesta do Druhohor. Film vás zavede do doby, kdy Antarktida byla domovem obřích ještěrů. Společně s vědci odhalíte jejich příběhy skryté v zamrzlých skalách. Seznámíte se osmimetrovým masožravým dinosaurem i předchůdci krokodýlů se zuby ostrými jako břitva. V programu s pokusy si zase vyzkoušíte výbuch sopky nebo hledání pravěkých fosilií. V závěru si vyrobíte vlastního dinosaura na památku.

Time out – celý článek
3. 7. 2020
Terralóna, Vesmír 3D, Zrození planety Země – to jsou hlavní lákadla Hvězdárny a planetária Brno v průběhu letošního léta. Vezměme to ale po pořádku, klikněme na www.hvezdarna.cz.

Time out – celý článek
1. 7. 2020
Léto v Lužánkách patří nejen dětským táborům, zabaví se i dospělí! Rádi tvoříte? Je aktivní odpočinek to, co potřebujete? A stále užasle hledíte na dekorovanou keramiku na obrázcích? Zvládnete to taky! Workshop pro začátečníky i mírně pokročilé v SVČ Lužánky – pracoviště Lata se chystá nejprve na konci června (modelování) a v druhé fázi v srpnu (dekorování).

Time out – celý článek
16. 6. 2020
Bitva u belgického města Waterloo, kde francouzská armáda utrpěla drtivou porážku, znamenala pro Evropu konec napoleonských válek. Letos od této události uplyne 205 let a památník Mohyla míru se rozhodl k jejímu výročí na sobotu 13. června 2020 připravit bohatý program pro děti i dospělé.

Time out – celý článek
12. 6. 2020
Nové bytové domy, přístavby škol, železniční projekty a silnice, ale také cyklostezky a vodní díla. Nejlepší práce jihomoravských stavebníků za rok 2019 byla oceněna i přes to, že tradiční slavnostní předávání cen muselo být vzhledem k epidemii koronaviru odloženo. Nouzová situace ale zdaleka neubírá na pestrosti a kvalitě oceněných staveb. Odborná porota v čele s rektorem VUT v Brně Petrem Štěpánkem letos vybírala z celkem 46 přihlášených projektů, což je za poslední roky nejvyšší účast. Oceněny byly také nejlepší studentské práce v soutěži O nejlepší studentskou a doktorskou práci z oblasti stavitelství, kterou vyhlašuje SPS v JMK spolu s Fakultou architektury a Fakultou stavební VUT v Brně.

Time out – celý článek
8. 6. 2020
Od úterý 2. června 2020 se po nucené koronavirové přestávce veřejnosti opět otevře brněnská vila Tugendhat. Otevření se bude týkat zahrady, stálých výstav v technickém podlaží i prohlídkových okruhů. Od stejného data bude taktéž nově otevřen vstup do zahrady vily Tugendhat ze zahrady vily Löw-Beer.

Time out – celý článek
29. 5. 2020
Letos první brněnský MINT Market se bude konat v sobotu 30. května 2020 v budově Tržnice Brno, kterou i tentokrát zaplní českou módou, módními doplňky, šperky, designem i vytříbenými lahůdkami.

Time out – celý článek
28. 5. 2020
Zábavní vědecký park VIDA! přichází s novým snímkem, který představuje Antarktidu jako domov pravěkých ještěrů. Vydejte se spolu s vědci po stopách osmimetrového masožravého dinosaura, býložravců s dlouhými krky nebo předchůdců krokodýlů se zuby ostrými jako břitva. Staňte se novodobými lovci dinosaurů a odhalte příběhy skryté v zamrzlých skalách. 3D film s českým dabingem nadchne dospělé i děti od 6 let, za příplatek ke vstupnému 50 Kč/os.

Time out – celý článek
25. 5. 2020
Park je podle encyklopedie část města nebo krajiny, ve které se nachází udržovaná zeleň. V Brně je takových parků opravdu bezpočet. Možná víc, než byste si sami mysleli. A ony jen čekají, až si jich všimnete. Tu tiše, osaměle, tu v hluku hrajících si dětí.

Time out – celý článek
24. 5. 2020
Po dlouhých dnech doma, bez školy a kamarádů bude v Brně léto, jak se patří! Tvořivé, sportovní, plné výzev, výletů a zážitků. Rodiče, kteří otáleli s výběrem letních táborů, ještě mohou vybírat z téměř padesáti příměstských a dvou desítek pobytových táborů Střediska volného času Lužánky. Na táborech budou organizátoři dodržovat přísná hygienická opatření.

Time out – celý článek
22. 5. 2020
Starší články ze sekce Time out
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Hocek
100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku
Universum
100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku, za všech ročních období, pěšky, na kole i dalšími způsoby. Načerpejte inspiraci z tras navržených zkušeným cestovatelem. Popisy trasy jsou doplněny o mapy, tipy na zajímavosti po cestě a v neposlední řadě o nádherné fotografie
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+