Time out
V Praze a Brně stráví čtyři týdny na tvůrčím a rezidenčním pobytu běloruští spisovatelé, v Brně budou mít neomezený přístup do Moravské zemské knihovny. Rezidence má za úkol posílit vzájemné poznání a zapojení rezidentů do literárního života. Proto byla při Centru experimentálního divadla založena Ambasáda nezávislé běloruské kultury, jejímž cílem je iniciovat spolupráci s běloruskými umělci.

Time out – celý článek
5. 3. 2021
Anežka Kopecká, která v Žabinském dresu působí již druhou sezónu, má na svém kontě zlatou medaili z Mistrovství Evropy (ME) v kategorii do 15 let v roce 2015 a 4. místo z ME v kategorii do 18 let. Je jasné, že Anežka patří mezi talentované basketbalistky. Málokdo ovšem ví, že současně s profesionálním sportem zvládá studovat ještě Lékařskou fakultu MU.

Time out – celý článek
25. 2. 2021
Husovice byly dlouho vesnicí. Rychlý růst začal s rozvojem průmyslu v polovině 19. století. Textilky v údolí Svitavy lákaly venkovské obyvatelstvo, vznikaly dělnické kolonie – snad proto Husovice postrádají velké úřední budovy i výstavné měšťanské domy. Vzpomínkou na rozkvět husovického textilního průmyslu je dnes jen Nová Mosilana, která od roku 1994 sídlí v Černovicích.

Time out – celý článek
23. 2. 2021
Představte si, že se dějiny celého vesmíru scvrknou do 365 dní, tedy jednoho roku. Co by se kolem nás odehrávalo? O půlnoci 1. ledna by vznikl vesmír – prostor i hmota – a rozběhl se čas. Koncem téhož měsíce se objevily první, pro naši současnost vlastně nejstarší hvězdy. V polovině března se začala formovat naše Galaxie, která na nebi vykresluje Mléčnou dráhu, hotova byla v polovině května.

Time out – celý článek
16. 2. 2021
Hry nabírají na síle a s přibývajícími měsíci to platí o to víc. Po plodném roku 2020 nás čeká další silný letopočet, jenž nabídne spoustu novinek, a to na všech herních platformách. Menší shrnutí toho neočekávanějšího proto rozhodně neuškodí.

Time out – celý článek
15. 2. 2021
V Práglu dělali už vod járu čtrnáct kil a jedna pětka machry s vorlojem, keré pro ně ubóchl Žanek Růža, kerýmu tamní hofírci hókali mistr Hanuš. Historija fšak ukázala, že só to fšecko báchorky a šméčka a ve skutečnosti jim ten vorloj vygóml Žanek Šindeluj, profesorské matiky a astronomie z tamní univerzity.

Time out – celý článek
11. 2. 2021
Osmitisícovky, Peru nebo Krkonoše. Únorový program online přednášek z cyklu Cestovatelské středy je věnován horám. Národní muzeum a CK Livingstone vám tentokrát představí třeba horolezkyni, etnografa nebo horského vůdce. Na nový díl se můžete těšit každou středu v 19 hodin.

Time out – celý článek
8. 2. 2021
Situace, ve které se všichni nacházíme, není jednoduchá pro nikoho. Ovšem pro jednu část naší společnosti je přímo devastující, a to pro kulturu. To se rozhodlo změnit spojení projektů Milujeme kulturu, skupina Fenomen a prasátko Cecil se svojí zbrusu novou video výzvou. Připojte se k výzvě i vy a natočte video, kde odhalíte, co z kultury se právě ve vás ukrývá.

Time out – celý článek
7. 2. 2021
Dominikánské náměstí je od roku 2018 nově předlážděno a upraveno. Diskuse o umístění vodního prvku na tomto prostranství se však vedou již více než deset let a stále bezvýsledně. Množství předložených návrhů, variant i bizarních řešení nicméně stále postrádá potřebné historické souvislosti. Přitom někdejší Rybný trh pod svou dlažbou vodní prvek překvapivě ukrývá.

Time out – celý článek
1. 2. 2021
Letošní ročník Comic-Con Prague žánrově zaměřený převážně na sci-fi, fantasy a horor se přesouvá na 7.–9. května 2021. Milovníci her, filmů, seriálů, knih a komiksů však nebudou o nic ochuzeni, účast dokonce potvrdily další známé tváře. Fanoušci se mohou nově těšit i na Crystal Reed nebo Sylvestera McCoye.
Time out – celý článek
31. 1. 2021
Starší články ze sekce Time out
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Georgia Hunterová
Měli jsme štěstí
Kniha Zlín
Když bylo Georgie Hunterové patnáct let, dozvěděla se, že její předkové patří k těm, kdo přežili holocaust. Román Měli jsme štěstí vznikl na základě její snahy odhalit šokující rodinnou historii. Píše se rok 1939 a členové rodiny Kurcových se snaží vést normální život. Stíny války však zahalují i jejich město, a tak jsou nuceni rozprchnout se do různých koutů světa. Dramatický útěk ze země, pracovní lágry i každodenní skrývání židovské identity – to vše Kurcovy čeká. I v beznadějných situacích však existuje něco silnějšího než nacistický teror: nezdolná vůle přežít a znovu se setkat s milovanou rodinou, až všechny tyto hrůzy skončí.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+