Time out
Vypravte se sami nebo s dětmi o víkendu 19. a 20. října 2019 do zábavního vědeckého centra VIDA! a objevte tajemství, která skrývá mikrosvět. Užijte si zajímavé workshopy, zábavné představení s pokusy, práci na mikroskopech, výstavu i soutěže. Zjistíte, jak vypadá svět nejen pod optickým mikroskopem, ale i ten milionkrát zvětšený, pod mikroskopem elektronovým. Partnerem akce je společnost Thermo Fisher Scientific.
Time out – celý článek
11. 10. 2019
Při cestě Zábrdovicemi, konkrétně mezi zastávkami Körnerova a Tkalcovská, můžete narazit na mohutný, poněkud zchátralý a zdánlivě opuštěný objekt. Přitom byl zejména ve 20. století svědkem mnoha dramatických událostí. Po letech zapomnění se někdejší městská věznice probouzí k novému životu. O tom, že káznice opravdu žije, vás přesvědčí Martina Čichoňová z projektu Barvy brněnského Bronxu.

Time out – celý článek
10. 10. 2019
Do Brna poprvé míří festival Maker Faire, jehož druhý ročník v Praze nedávno přilákal 10 000 návštěvníků od technologických nadšenců, přes řemeslníky a výtvarníky, až po rodiny s dětmi. Festival kutilů 21. století zavítá do pavilonu A na brněnském výstavišti o víkendu 19. a 20. října 2019.

Time out – celý článek
7. 10. 2019
137 odehraných utkání, 876 bodů, 617 doskoků a druhý nejlepší průměr v historii Indiana University. To jsou dosavadní osobní statistiky americké basketbalistky Kym Royster, která v nadcházející sezoně bude pod koši úřadovat v dresu brněnských Žabin. S basketbalem začínala jako osmiletá – chtěla se vyrovnat své starší sestře - a zůstala u něj dodnes.

Time out – celý článek
3. 10. 2019
V sobotu 21. září 2019 bude v centru Brna rušno, protože Pasáž i všechna tři patra budovy Tržnice na Zelném trhu zaplní MINT Market Brno 39.

Time out – celý článek
14. 9. 2019
Oslavte s námi Dny seniorů. I po prázdninách pokračujeme v seniorských aktivitách, které probíhají pravidelně každé úterý od 9.30 do 12.00 převážně na zadním nádvoří v zahradách Augustinianského opatství v Brně na Mendlově náměstí.

Time out – celý článek
10. 9. 2019
Začátkem října tomu bude téměř na den přesně rok, co basketbalistky brněnských Žabin hostily první turnaj Evropské ženské basketbalové ligy (EWBL) a uspěly v něm na výbornou. Nejen herně, ale i pořadatelsky, a tak vedení soutěže rádo přikleplo Brnu i letošní úvodní ligovou štaci. Od 4. do 6. října tak v hale Rosnička změří Žabiny síly s trojicí týmů ze Slovenska a Ruska.

Time out – celý článek
9. 9. 2019
Kolik chutí rozeznáte ve vzorku kávy ze Sumatry? Chcete otestovat novinky z Peru či Etiopie? Nebo jen potřebujete nakopnout dávkou silného espressa? Nechejte se přilákat vůní tohoto lahodného nápoje na dvoudenní Trhy kávy, které se už několikátým rokem konají v Brně. Jaký bude letošní ročník, nám v rozhovoru prozradil koordinátor akce Lubomír Černý.  

Time out – celý článek
8. 9. 2019
Zábavní vědecký park VIDA! nabízí novou hravou výstavu Haló, která vás zavede do světa komunikace na kratší i delší vzdálenosti. Přijďte si vyzkoušet různé způsoby jak doručit zprávu. Odvysílejte vzkaz kamarádovi díky nejslavnějšímu kódu na světě – prostřednictvím morseovky. Dorozumívejte se pomocí akustických zrcadel nebo barevných vlajkových kódů. Zahrajte si na špiony, naučte se šifrovat zprávy a odposlouchávat cizí rozhovory. Desítku jedinečných exponátů si užijí děti starší 5 let i dospělí.
Time out – celý článek
6. 9. 2019
Vztahy jsou naší biologickou potřebou. Proč je tedy 70 % lidí ve vztazích nespokojených, roste počet rozvodů a mnoho lidí žije raději bez partnera? A protože poučky z knih jim nefungují, hledají únik mimo realitu a v různých závislostech. Přečtěte si rozhovor s mezinárodní expertkou na vztahy Evou Andriessen, která pomáhá ženám najít si toho pravého partnera a žít naplňující a bezpodmínečný, láskyplný vztah.

Time out – celý článek
5. 9. 2019
Starší články ze sekce Time out
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lenka Horňáková-Civade, Anne Delaflotte Mehdevi
Praha-Paříž, do vlastních rukou
Argo
Lenka žije ve Francii a Anne v Čechách. Lenka je Češka a Anne Francouzka. Ačkoliv by se zdálo, že si tyto dvě evropské kultury musí být blízké a život v jedné či druhé zemi dost podobný, každodenní potýkání se s realitou svědčí o naprostém opaku. Překvapení, pobavení i naštvání jsou málem na denním pořádku, rozdílné vnímání toho, co je nebo není správné, co je nebo není normální a co je nebo není přijatelné, může život pořádně zamotat. Přítelkyně, která prožívá více méně to samé, ale v „mé“ vlasti, je tedy ta pravá osoba, která může leccos vysvětlit, ale hlavně všechno pochopit. S notnou dávkou humoru a za pomoci kamarádčiných dopisů se s novým domovem lze sžít mnohem snáz.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+