Time out
Ve čtvrtek 10. června se kolem poledne podívejte na částečné zatmění Slunce. Stane se tak od 11:44 do 13:36 letního středoevropského času, kdy před Sluncem spatříme menší část tmavého měsíčního disku. Nejvíc zářivého Slunce nám bude zakrývat ve 12:39 – zhruba jednu pětinu.

Time out – celý článek
6. 6. 2021
Participativní rozpočet Dáme na vás se posunul do další fáze. Všechny přihlášené projekty nyní bojují o podporu veřejnosti. Lidé mohou vybírat ze 124 nápadů, a to do konce května. Podpořit můžete například kulturní kavárnu.

Time out – celý článek
25. 5. 2021
Co je tady a teď? Taková banální otázka. Alespoň na první pohled. Současnost – ve smyslu přítomnost – je však relativní pojem. Pro autora těchto řádků jde o okamžik ve vaší minulosti, avšak chvíle, kdy je čtete, je pro něj budoucností. Pro vás pak současný pohled do minulosti.

Time out – celý článek
23. 5. 2021
V době uzávěrky tohoto časopisu je velká naděje, že zábavní vědecký park VIDA! konečně znovu otevře své brány. Na co se můžete těšit? Hlavní novinkou je doplněná venkovní expozice. Díky ní si můžete hrát a objevovat, jak funguje svět kolem nás, a to nejen uvnitř, ale i na čerstvém vzduchu. Vodní pumpy, bosonohý chodník, umělé vlny, vodotrysky a spousta nově zasazené zeleně – to jsou novinky, které přibyly k loňským exponátům. Otestovat tu však můžete i obří uši, Pascalovu fontánu, hučící kámen, Archimédův zákon nebo třeba malování slunečními paprsky. Před návštěvou určitě nezapomeňte zajít na webové stránky vida.cz a seznámit se s aktuálními opatřeními. 
Time out – celý článek
16. 5. 2021
Brněnský spolek KULT, z. s. mající za cíl podporu kultury a kulturního dění, přichází s novou veřejnou výzvou Chceme kulturně žít. Akce vyvrcholí v Den kulturní rozmanitosti, který připadá na 21. května (pátek), a přidat se může opravdu každý. Připojte se i vy a odhalte kousek kultury, který ve vás je.

Time out – celý článek
11. 5. 2021
V době, kdy se různá auta navzájem stále více podobají, sází Peugeot 208 na mladistvý a atraktivní design, pokročilé technologie a neotřelý design interiéru. Jako jedno z mála městských aut na trhu navíc nabízí v jedné karoserii výběr ze tří druhů pohonu: záleží jen na vás, jestli zvolíte benzinový, dieselový, nebo elektrický motor.

Time out – celý článek
11. 5. 2021
Známá brněnská neziskovka s ne tak úplně brněnským názvem, Slezská diakonie, se vydala do ulic a čekáren lékařů s informacemi o nabídce služeb pro rodiny předčasně narozených dětí a dětí s postižením. Během května tak můžete v Brně, Blansku i na dalších místech Jihomoravského kraje potkat stopy kampaně „Společně 2021“ – komiksové letáčky na nástěnkách Family Pointů, knihoven a zdravotnických zařízení. Ve Fakultní nemocnici Brno a v čekárnách dalších 250 lékařů se také promítá komiksový příběh „O rané péči“ neboli jak sociální služby pomáhají v situaci, kdy se do rodiny narodí děťátko předčasně a věci nejsou tak, jak si je rodiče vysnili.
Time out – celý článek
10. 5. 2021
XXV. ročník festivalu cestování, sbližování a poznávání kultur Neznámá země ve Zlíně startuje již v sobotu 17. dubna. A podobně jako v loňském roce i letos bude kvůli omezením pouze na internetu. Včetně koncertu Druhé trávy.
Jako téma letošního ročníku slouží úvodní slova naší státní hymny: Kde domov můj. Jako impulz pro připomenutí si našeho kraje a našich krajanů ve světě. V současné zvláštní době.
Time out – celý článek
16. 4. 2021
Chemická laboratoř, výbušná věda, výroba slizu, stavebnice dinosauřích koster, deskové hry, tvořivé sady i hlavolamy. To vše nově najdete na e-shopu zábavního vědeckého parku VIDA!.
Time out – celý článek
11. 4. 2021
Tradiční soutěž pod záštitou Jihomoravského kraje je prezentací kvalitních stavebních projektů v Jihomoravském kraji za uplynulý rok. V rámci soutěže o nejlepší stavby proběhne také Soutěž o nejlepší studentskou a doktorskou práci z oblasti stavitelství, na které se podílí Fakulta architektury a Fakulta stavební Vysokého učení technického v Brně.

Time out – celý článek
26. 3. 2021
Starší články ze sekce Time out
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Patty Jenkins
Wonder Woman 1984
DC Entertainment
V pokračování očekávané komiksovky se tentokrát ocitneme v osmdesátých letech. Proti superhrdince Wonder Woman budou stát dva záporáci. Max Lord v podání Pedra Pascala (seriál Hra o trůny) a také Cheetah s tváří herečky Kristen Wiig
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+