Time out
Hrad Špilberk se letos na dva dny stane místem, v němž ožijí známé i méně známé brněnské pověsti. Malí i velcí mají tak šanci zažít dobrodružství a dozvědět se o Brně možná i to, co ještě nevěděli.

Time out – celý článek
31. 8. 2021
Jste milovníky autorského designu a módy? Pak se již tuto středu 1. září zastavte u Janáčkova divadla. Další MINT Market uspokojí nejen módní nadšence, ale i jejich chuťové buňky – součástí trhu bude totiž jako vždy nabídka delikates.
Time out – celý článek
29. 8. 2021
Přemýšlíte, kam na výlet? Koruna Vysočiny přináší parádní tipy na místa, která zaujmou děti i dospělé. Vyrazit na ně můžete autem, na kole, ale třeba i pěšky s kočárkem. Podívejte se na 3 nejoblíbenější tipy na výlet po Vysočině a naplánujte si skvělý program třeba hned na příští víkend.

Time out – celý článek
5. 8. 2021
Oslavte Mezinárodní den koček nákupem na dobročičinném bazárku! Podpoříte tím devět ověřených soukromých jihomoravských kočičích útulků, které pomáhají stovkám koček bez domova. Bazárek se spolu s výstavou grafických fotokoláží koček a přednáškami na kočičí téma uskuteční v Brně na Staré radnici v neděli 8. srpna 2021. Přijďte si koupit a zažít něco hezkého a pomoct kočkám, které to nemají v životě lehké.

Time out – celý článek
1. 8. 2021
V Brně žije několik tisíc dětí, kterým se říká zapomenuté děti nebo také neviditelné oběti. Samy nic neprovedly, přesto nesou trest spolu s mámou nebo tátou, kteří jsou ve vězení. V Brně se těmto dětem věnuje Mezinárodní vězeňské společenství. Povídáme si o tom s ředitelkou brněnské pobočky Mgr. Žanetou Dvořáčkovou.

Time out – celý článek
25. 7. 2021
Mars – poslední velký cíl, jejž můžeme dosáhnout za našich životů. Místo, které lidská fantazie osídlila nejbližšími vesmírnými sousedy. Planeta, která umožnila rozlousknout základy nebeské mechaniky a kdysi dávno proměřit velikost Sluneční soustavy.

Time out – celý článek
11. 7. 2021
V zábavním vědeckém parku VIDA! vás o prázdninách čeká jedinečný program s pokusy Souboj živlů. Přijďte objevit sílu vody, ohně, vzduchu a země. Vyzkoušíte si rozhýbat předměty horkým vzduchem nebo zapálit bubliny na vodě. Zjistíte, jak to udělat, aby obyčejný kapesník vydržel žár ohně. A odhalíte také, jak funguje podmořská sopka nebo potápěčský zvon, díky kterému vydržíme pod vodou i dlouhé hodiny. Program s pokusy probíhá několikrát denně za příplatek ke vstupnému a je vhodný pro děti od 5 let.

Time out – celý článek
4. 7. 2021
Ve dnech 10. až 13. června v autokempu Merkur v Pasohlávkách si přišli na své automobiloví nadšenci a všichni milovníci amerických vozů, burgerů a retro hudby. 12. ročník Lucky Cruisers Weekendu navštívilo celkem 1050 amerik.
Time out – celý článek
23. 6. 2021
V době uzávěrky tohoto časopisu existuje velká naděje, že zábavní vědecký park VIDA! konečně znovu otevře své brány. Na co se můžete těšit? Hlavní novinkou je doplněná venkovní expozice. Díky ní si můžete hrát a objevovat, jak funguje svět kolem nás, a to nejen uvnitř, ale i na čerstvém vzduchu. Vodní pumpy, bosonohý chodník, umělé vlny, vodotrysky a spousta nově zasazené zeleně – to jsou novinky, které přibyly k loňským exponátům. Otestovat tu však můžete i obří uši, Pascalovu fontánu, hučící kámen, Archimedův zákon nebo třeba malování slunečními paprsky. Před návštěvou určitě nezapomeňte navštívit webové stránky vida.cz a seznámit se s aktuálními opatřeními. 

Time out – celý článek
20. 6. 2021
Ve čtvrtek 10. června se kolem poledne podívejte na částečné zatmění Slunce. Stane se tak od 11:44 do 13:36 letního středoevropského času, kdy před Sluncem spatříme menší část tmavého měsíčního disku. Nejvíc zářivého Slunce nám bude zakrývat ve 12:39 – zhruba jednu pětinu.

Time out – celý článek
6. 6. 2021
Starší články ze sekce Time out
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Selma Dell´Olio
Fellini a duchové
Pannonia Ent
Nahlédněte u příležitosti 100. výročí narození režiséra a držitele pěti Oscarů Federica Felliniho (Sladký život, Amarcord, Osm a půl, Giulietta a duchové) do jeho “skrytého světa”. Dokument ukáže množství dosud neodhaleného archivního obsahu a slavných filmových ukázek, které pomohou vykreslit unikátní vztah italského maestra k duchovnu a nadpřirozenu.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+