Time out
Místo, v němž Gregor Johann Mendel položil základy dnešní genetiky, dostane novou podobu. Torzo Mendelova skleníku v Brně zrekonstruují architekti ze studia Chybík+Krištof pro Opatství Staré Brno řádu sv. Augustina. Dokončen bude k příležitosti oslav 200 let od narození Gregora Johanna Mendela v roce 2022.
Time out – celý článek
7. 4. 2020
Zábavní vědecký park VIDA! se opět promění v Čarodějnou školu. Ve třídách na vás budou čekat zkušení kantoři. Naučí vás, jak cvičit draky a připravit dračí vejce. Zasvětí vás do ohnivých kouzel i tajů bylinkových lektvarů. Nečekejte žádné kabaretní triky ani podivná zaříkávadla, tato magie využívá fyzikálních zákonů a originálních nápadů. V kostýmu 50% sleva na vstupné.

Time out – celý článek
1. 4. 2020
Kam si v Brně zajdete v těchto dnech? Nikam. Brněnská kultura však žije a stejně tak oblíbený časopis KAM! TIC BRNO spouští online projekt (ni)KAM V BRNĚ, který bude sdružovat a propagovat kulturní dění v Brně tak, aby jeho příznivci mohli být spolu i těchto nelehkých časech.
Time out – celý článek
29. 3. 2020
Jednoduchý název, jasný koncept. Místo, kde mámy odpočívají a děti si hrají. Snad mi odpustíte, že opět píšu o velice čerstvě otevřené kavárně. Věřím, že nezavře stejně rychle jako ta, které jsem se věnovala posledně. Brno je někdy plné překvapení.

Time out – celý článek
12. 3. 2020
Přijďte se zaposlouchat do četby povídek, fejetonů a dalších kratších literárních textů. V prvním patře Ústřední městské knihovny v oddělení poezie, dramat a cizojazyčné literatury na vás čeká Čtení pod lampou. Číst se bude pokaždé z jiné knihy, o které se vždy něco krátce dozvíte, a pokračovat už můžete sami – doma. Přijdete?

Time out – celý článek
8. 3. 2020
Kdo by chtěl dobrovolně do vězení? Snad jen jako návštěva. Budova Káznice na Cejlu, kterou je nutné vnímat především jako pietní místo, není veřejnosti zcela nepřístupná. Ve dvou březnových termínech se ovšem návštěvníkům naskytne možnost podívat se do bývalé robotárny, kaple, a dokonce i cely smrti.
Time out – celý článek
6. 3. 2020
Myslíte si, že VIDA! science centrum je jenom pro děti? Přijďte se přesvědčit o opaku! A to nejlépe po setmění, kdy už děti spí a ve VIDA! se probouzí hudba a bar. Poslední březnový čtvrtek se těšte na špiónský program, jedinečnou escape game a testování vašich agentských dovedností. Přijďte oblečeni v Bond stylu a užijte si neopakovatelnou atmosféru. V dubnu má večer pro dospělé téma Vzplanutí a v květnu Space.
Time out – celý článek
5. 3. 2020
Zahrajme si na dávné objevitele. Na ty, kteří sebrali odvahu a vypluli na širý oceán, aby jako první spatřili dosud neznámé krajiny. Vše, co uvidíte, je výsledkem lidského studia vesmíru. Žádné pověry, ale věda v té nejryzejší podobě!

Time out – celý článek
28. 2. 2020
Možná už jste o tom četli, možná jste o tom slyšeli. A možná jste u toho dokonce byli. Máme titul! Na konci ledna jsme v Kutné Hoře svedli dvě náročné, vyrovnané a dramatické bitvy ve Final Four Českého poháru a svými výkony jsme si nejprve v sobotním semifinále vysloužili postup do finále, když jsme 82:71 porazili městského rivala KP Brno, a pak i zlaté medaile, když jsme v infarktovém utkání se dvěma prodlouženími přetlačili 93:90 Sokol Hradec Králové.

Time out – celý článek
24. 2. 2020
Milujete svou drahou polovičku a chcete si užít Valentýna, jakého jinde než v Brně nezažijete? Díky TIC BRNO můžete v tento den, kdy zamilovaní slaví svůj svátek, vystoupat přímo v centru Brna na renesanční věž Staré radnice.
Time out – celý článek
11. 2. 2020
Starší články ze sekce Time out
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ladislav Hoberlant
Můj deník citátů
powerprint
Kniha plná lásky, zklamání a pravdy. Kniha, kde jedna věta může změnit váš život. Jedna věta, která vás může inspirovat k překonání překážek. Jednou větou cituji a cituji svůj pocit. Přesně to je kniha Můj deník citátů. Není dne kdy by na světě nějaká láska nezačala, a nebo naopak neskončila. Forma sdílení pocitů je fenoménem dnešní doby. A já se rozhodl také sdílet.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+