Sport

Zveřejněno dne 11. 8. 2021
Olympijské klání v Tokiu je u konce
Olympijské hry v Tokiu jsou u konce, při slavnostním ceremoniálu je uzavřel Thomas Bach, prezident Mezinárodního olympijského výboru. Nyní se můžeme těšit na další olympijské hry, které se za tři roky uskuteční ve městě světel – v Paříži.


Vrcholné sportovní klání v japonském Tokiu ukončila česká výprava po 16 soutěžních dnech ziskem celkem 11 medailí: čtyř zlatých, čtyř stříbrných a tří bronzových. V medailovém žebříčku nejvýše vystoupaly USA, které si domů odvážejí celkem 113 medailí, z nichž je 39 zlatých. Své prvenství v poslední den konání her uhájily před Čínou, následovanou Japonskem.

Další LOH bude v roce 2024 hostit Paříž – starostka Anne Hidalgová již slavnostně převzala olympijskou vlajku. 


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Gilles de Maistre
Vlk a lev
Bontonfilm
Dvacetiletá dívka Alma přeruší své studium hry na piano a odjede na nějaký čas na chatu po svém dědečkovi, která leží na ostrově uprostřed kanadské divočiny. Po letecké havárii v lesích objeví malé lvíče určené pro výcvik v cirkuse a současně s tím se ujme i mláděte vzácného stříbrného vlka, kterého do chaty přinese vlčice uvyklá na přítomnost a přízeň jejího dědy. Rozhodne se je ochránit před světem lidí, postarat se o ně a dohromady vytvoří neobvyklou rodinu.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+