Sport

Zveřejněno dne 1. 5. 2021
Bronzové Žabiny
Když jsme si na začátku sezóny stanovovali své cíle, jedním z nich byla samozřejmě medaile. Byl to poměrně odvážný nárok, s tak mladým a ryze českým týmem, ale v našem klubu jsme zvyklí klást si ty nejvyšší možné cíle.

Play-off je vyvrcholením celé sezóny. Jedná se o nejdůležitější, a tedy i nejzajímavější část basketbalového roku. Nám se v základní části podařilo vybojovat 3. místo, a tak jsme do play-off vkročili z výhodného postavení. Do čtvrtfinále nám dle umístění vyšla SBŠ Ostrava, která se do této fáze ligy dostala historicky poprvé. Tuto sérii jsem stihli ukončit v nejkratším možném čase, třemi po sobě jdoucími výhrami.

V semifinále nás čekal mnohem silnější a v play-off stylu zkušenější soupeř Sokol Hradec Králové. V každém ze semifinálového utkání jsme bojovali, co nám síly stačily. Bohužel to však na hradecké lvice nestačilo a ty nás v sérii porazily 3:1 a poslaly nás do boje o 3. místo, zatímco samy pokračovaly do velkého finále.

V boji o bronzovou medaili jsme se střetli s brněnským rivalem KP Brno. Bylo tedy jasné, že bronz v Brně zůstane, ovšem nejisté, zda ji na krku bude nosit žabovřeský, nebo královopolský tým. V prvním utkání série jsme zlomili kletbu, kdy se v předešlých devíti vzájemných soubojích vždy z výhry radoval hostující celek. Nebyl to nijak jednoduchý boj, ale KP se nám nakonec podařilo porazit 3:0. Po celou dobu jsme si i v takto vyrovnaných utkání dokázali udržet bojovnost a v koncovce zvítězit.

I přesto, jak nejistým způsobem sezóna probíhala, přes různé překážky a restrikce jsme na sobě nepřestali pracovat. Někdy nám to šlo více a někdy zase méně. Naše odhodlání však s každým utkáním rostlo a my jsme věděli, že jedině malými kroky se můžeme dostat až k cíli. Ačkoli v určitých chvílích nebyly naše vyhlídky nejlepší a rozhodně jsme nebyli ve všech utkáních papírovými favority, stojíme zde s bronzovou medailí na krku a jsme ohromně pyšní na to, co jsme společnými silami dokázali. Ptáte se, jak je to vůbec možné? Je to poměrně jednoduché spojení dvou faktorů: týmového ducha a obrovské dávky odhodlání.

PR
Článek otištěn v Kult 05/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Miroslav Macek
Saturnin se představuje
XYZ
Ač se to může zdát k neuvěření, Saturnin nebyl sluhou odjakživa. Přesto už jako jinoch prožíval řadu neuvěřitelných příhod. Jak vypadaly jeho mladické eskapády, do nichž byla skoro vždy zapletená nějaká ta žena? Proč se jeho matka rozhodla pro jméno Saturnin? A jak se dostal až do služeb svého pána v obklopení tety Kateřiny a dalších příbuzných?
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+